PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kovosvit MAS povede od ledna nový ředitel

Strojírenskou firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí na Táborsku povede od ledna nový generální ředitel Libor Kuchař. Ve funkci vystřídá Filipa Winkelhofera, který skončí k 31. prosinci ze zdravotních důvodů. Kuchař už v minulosti strojírenský podnik vedl. Kovosvit se kvůli potížím se zablokovanými účty dostal v létě do situace, kdy dlužil zaměstnancům mzdy. Společnost následně získal v polovině září průmyslník a zbrojař Jaroslav Strnad. Krátce poté se stal generálním ředitelem Winkelhofer. ČTK informoval o plánovaném nástupu Kuchaře mluvčí Strnadovy firmy Industry Innovation Andrej Čírtek.

Foto: Kovosvit MAS

Foto: Kovosvit MAS

Nový majitel společnosti Kovosvit MAS si Winkelhoferovy dosavadní práce váží. „Podařilo se mu zastavit počínající vlnu odchodů zaměstnanců, zajistit komunikaci s dodavateli, rychle posílit obchodní úsek a zacílit na jiné trhy mimo Ruska, na kterém byl Kovosvit MAS před naším příchodem převážně závislý,“ uvedl Strnad.

Personální situace v podniku, který je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu, se přesto změnila. Nyní ve společnosti pracuje 620 lidí, což je o 120 méně než na začátku letošního roku. Podle vedení firmy se Kovosvitu daří získávat nové kontrakty především přímým prodejem doma, na Slovensku i v dceřiné společnosti v Polsku. Firma plánuje na rok 2017 tržby ve výši 1,65 miliardy korun.

„Přestože jako každý člověk považuji své zdraví za soukromou věc, pro dobro Kovosvitu MAS a pro jasné vysvětlení mého odchodu sděluji, že jdu v nejbližší době na operaci, po níž je nutná několikaměsíční rekonvalescence. I když situace Kovosvitu je výrazně lepší než v létě, podnik by v této době neměl zůstat několik týdnů či měsíců bez fungujícího generálního ředitele,“ řekl Winklehofer.

Jeho nástupce Kuchař nemíří do neznámého prostředí. Od ledna 2006 více než pět let podnik vedl. „Když jsem od pana Strnada dostal nabídku k návratu do Kovosvitu, neváhal jsem. Významnou roli v mém rozhodování sehrálo to, že prostředí společnosti dobře znám, líbí se mi přístup, s jakým pan Strnad přistupuje k záchraně této tradiční společnosti,“ řekl Kuchař.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
OKD ukončí těžbu v Dole Paskov 31. března 2017

Společnost OKD ukončí těžbu černého uhlí ve ztrátovém Dole Paskov 31. března příštího roku. Co nejvíce zaměstnanců chce přesunout do...

Zavřít