PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kovosvit MAS navyšuje výrobu a přijímá nové zaměstnance

Sdílejte tento článek na Twitteru
27. 7. 2015, | Přidejte svůj názor

Lídr ve výrobě obráběcích strojů v České republice jihočeský Kovosvit MAS plánuje letos dodat na trh 380 strojů. Nabízí proto až stovku pracovních míst převážně technického zaměření.

„Reagujeme na zvýšený zájem trhu o naše stroje, a proto třísměnný provoz ve výrobě rozšiřujeme o dvousměnný provoz v divizi montáž, kde probíhá finální stavba strojů. Tento proces musíme urychlit, abychom pokryli požadavky zákazníků,“ říká výrobní ředitel Kovosvitu Aleš Jedlička. Otevření druhé směny vyžaduje vytvoření dalších 40 pracovních míst. „Intenzivně hledáme vyučené zájemce z oboru strojírenství. Zatím máme problém tento počet naplnit, jelikož je v současné době na trhu práce velký nedostatek technických profesí,“ pokračuje výrobní ředitel. Podle jeho slov je dočasným řešením nábor agenturních pracovníků tak, aby mohl Kovosvit druhou směnu na montážích včas nastartovat.

Pohled do montážní haly Kovosvit MAS. Foto: Kovosvit MAS

Pohled do montážní haly Kovosvit MAS. Foto: Kovosvit MAS

Dalších 60 míst Kovosvit MAS nabízí technickým profesím napříč všemi strojírenskými obory. „Dlouhodobě poptáváme dělnické profese jako je slévač, obráběč, ale i středoškoláky z oboru programátor, technolog a vysokoškoláky – konstruktéry z oblasti strojní a elektro, “ říká personální manažerka Kovosvit MAS Gabriela Jeřábková. Přesto se postupně daří řešit personální situaci v konstrukci i v nově vzniklé divizi MAS Hydro a odborníci se nabírají. „Předpokládám, že po prázdninách se situace ještě zlepší, jelikož hodně našich neobsazených pozic je vhodných pro absolventy, “ dodává Gabriela Jeřábková.

Česká strojírenská firma Kovosvit MAS má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů a v současné době je lídrem ve výrobě multifunkčních obráběcích stojů v České republice a jedním ze šesti světových producentů v oblasti hi-tech. Zlomovým rokem pro rozvoj společnosti byl rok 2010, kdy do firmy přichází nový majitel, pan František Komárek, který podnik zásadně restrukturalizuje. Výroba se oproti roku 2010 navyšuje o téměř dvě stě procent, kdy tento rok bylo vyrobeno 193 strojů a již v roce 2014 to bylo 360 obráběcích strojů v poměru 50% hi-tech technologie a 50 procent klasické obráběcí stroje. Za poslední tři roky Kovosvit MAS, a.s. vytvořil téměř 200 nových pracovních míst a je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Studie: Češi vydělávají na bydlení podobně jako Poláci

Průměrná transakční cena za novou rezidenční nemovitost se v České republice pohybovala v roce 2014 okolo 1200 eur za metr...

Zavřít