PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kovoplast dostal od ČIŽP pokutu

Strojírenská společnost Kovoplast z Chlumce nad Cidlinou na Hradecku dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 150.000 korun za to, že tři roky provozovala lakovnu, smaltovnu a odmašťování bez povolení. Firma už o povolení provozovat tyto zdroje znečišťování ovzduší požádala, krajský úřad o něm zatím nerozhodl. ČTK o tom dnes informovala ČIŽP. Pracovnice Kovoplastu ČTK sdělila, že dnes v podniku není nikdo kompetentní, kdo by se k pokutě mohl vyjádřit.

„Při kontrole jsme také zjistili, že provozovatel neprovádí měření emisí těkavých organických látek na výstupu z lakovny, ani měření tuhých znečišťujících látek ze čtyř smaltovacích boxů,“ uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček. Firma tak neprokázala schopnost těchto zdrojů plnit emisní limity. Inspektoři podle Trávníčka také přišli na vážné nedostatky v provozní evidenci lakovny a neplnění ohlašovacích povinností pro provozy smaltování a odmašťování.

Výrobní sortiment Kovoplastu je poměrně široký. Společnost vyrábí ruční čerpací techniku, televizní antény, trezory, kamna a zpětná zrcátka a držáky pro automobily. Ve firmě pracuje přes 80 lidí. Loni podnik vykázal tržby 81 milionů korun a vytvořil čistý zisk 2,9 milionu korun.

Hradecký inspektorát ČIŽP loni na východě Čech provedl 1491 kontrol a za zjištěné nedostatky uložil 268 pokut dohromady za téměř deset milionů korun. Nejvíce pokut bylo v Královéhradeckém a Pardubickém kraji uloženo v oblasti odpadů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Ilustrační foto. Zdroj: flickr.com
ČEZ postaví rozvodnu za 140 milonu Kč

Nová rozvodna elektrické energie umožní další rozvoj obří průmyslové zóny Panattoni Park Stříbro, nejrychleji expandující plochy v ČR. Rozvodnu za...

Zavřít