Kodiaq jako součást flotily prezidenta Zemana

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Sportovně užitkový vůz Škoda Kodiaq by se měl stát součástí automobilové flotily prezidenta Miloše Zemana. Hlavním vozem pro prezidenta nadále zůstane model Superb, v němž Zeman jezdí od začátku svého funkčního období. Novinářům to při dnešní návštěvě Miloše Zemana v závodě Škody Auto ve Vrchlabí řekl ředitel Škoda Auto ČR Luboš Vlček.

Nová Škoda kodiaq Zdroj: media.skoda-auto.com
Zdroj: media.skoda-auto.com

Zeman na setkání se zaměstnanci závodu, který vyrábí převodovky, řekl, že se již s půjčeným modelem Kodiaq před týdnem svezl do Lán. Byl s ním prý spokojen a je pro jeho pořízení na Hrad. „Lépe se do něj nastupuje. V superbu se vždycky praštím do hlavy a kodiaq má o něco vyšší strop. A kupodivu méně drncá,“ řekl Zeman. Slovy o drncání Zeman narážel na svého předchůdce Václava Klause, který používal vůz Audi A8 a v roce 2007 při návštěvě Kvasin se o první generaci superbu vyjádřil, že drncá.

Podle Vlčka bude moci prezident využívat SUV Kodiaq ve volném čase, například když pojede do hor. K využití bude i pro členy jeho doprovodu. Dodávka pro Hrad by měla být v jednotkách kusů. „Vlajkovou lodí prezidenta dál zůstane model Superb,“ řekl Vlček.

Kodiaq, který se vyrábí v Kvasinách, je nejnovějším modelem automobilky. Škoda Auto tento měsíc zahajuje jeho prodeje v Česku i ve světě. Kodiaq nabízí při délce 4,7 metru a šířce 1,9 metru zavazadlový prostor se základním objemem 720 litrů. Díky třetí řadě sedadel má jako první vůz Škoda až sedm míst k sezení. Na výběr na českém trhu jsou čtyři motory TSI či TDI s výkony od 110 do 140 kW. Základní cena vozu je 677.900 korun.

Miloš Zeman od června 2015 používá třetí generaci Superbu s nejvyšší výbavou v provedení Laurin&Klement. Vůz má pohon všech kol, výkon 280 koní a maximální rychlost 250 km/h. Zeman při cestách sedí vždy na předním sedadle. Ač je sám kuřák, v autech prý zásadně nekouří.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...