PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kodiaq jako součást flotily prezidenta Zemana

Sportovně užitkový vůz Škoda Kodiaq by se měl stát součástí automobilové flotily prezidenta Miloše Zemana. Hlavním vozem pro prezidenta nadále zůstane model Superb, v němž Zeman jezdí od začátku svého funkčního období. Novinářům to při dnešní návštěvě Miloše Zemana v závodě Škody Auto ve Vrchlabí řekl ředitel Škoda Auto ČR Luboš Vlček.

Nová Škoda kodiaq Zdroj: media.skoda-auto.com

Zdroj: media.skoda-auto.com

Zeman na setkání se zaměstnanci závodu, který vyrábí převodovky, řekl, že se již s půjčeným modelem Kodiaq před týdnem svezl do Lán. Byl s ním prý spokojen a je pro jeho pořízení na Hrad. „Lépe se do něj nastupuje. V superbu se vždycky praštím do hlavy a kodiaq má o něco vyšší strop. A kupodivu méně drncá,“ řekl Zeman. Slovy o drncání Zeman narážel na svého předchůdce Václava Klause, který používal vůz Audi A8 a v roce 2007 při návštěvě Kvasin se o první generaci superbu vyjádřil, že drncá.

Podle Vlčka bude moci prezident využívat SUV Kodiaq ve volném čase, například když pojede do hor. K využití bude i pro členy jeho doprovodu. Dodávka pro Hrad by měla být v jednotkách kusů. „Vlajkovou lodí prezidenta dál zůstane model Superb,“ řekl Vlček.

Kodiaq, který se vyrábí v Kvasinách, je nejnovějším modelem automobilky. Škoda Auto tento měsíc zahajuje jeho prodeje v Česku i ve světě. Kodiaq nabízí při délce 4,7 metru a šířce 1,9 metru zavazadlový prostor se základním objemem 720 litrů. Díky třetí řadě sedadel má jako první vůz Škoda až sedm míst k sezení. Na výběr na českém trhu jsou čtyři motory TSI či TDI s výkony od 110 do 140 kW. Základní cena vozu je 677.900 korun.

Miloš Zeman od června 2015 používá třetí generaci Superbu s nejvyšší výbavou v provedení Laurin&Klement. Vůz má pohon všech kol, výkon 280 koní a maximální rychlost 250 km/h. Zeman při cestách sedí vždy na předním sedadle. Ač je sám kuřák, v autech prý zásadně nekouří.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavba
V Plzni-Liticích by měl vyrůst nový průmyslový park

Tři nájemní haly o celkové ploše 56.000 metrů čtverečních plánuje vybudovat v okrajové plzeňské čtvrti Litice ve směru na Klatovy...

Zavřít