PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kladenská Poldi dostala od soudu povolení k reorganizaci

Soud potvrdil povolení reorganizace kladenské huti Poldi. Firma má dluhy a v rámci insolvenčního řízení žádala o pokračování reorganizace. Její věřitelé to na soudním jednání v polovině března schválili, vedení společnosti následně doložilo, že peníze pro splacení části pohledávek jsou připravené, zjistila dnes ČTK v insolvenčním rejstříku.

Rozhodnutí nabude právní moci za dva týdny, do té doby by se mohl někdo z věřitelů odvolat. Převážná většina ale u soudu hlasovala pro reorganizaci, což má zajistit i získání větší části pohledávek.

Společnost má dlouhodobé potíže s vyplácením mezd, nyní jsou zpožděné lednové a únorové. Podle personálního ředitele Poldi Antonína Čimery bude vyplácení mezd pokračovat, až rozhodnutí soudu nabude právní moci. Většina ze dvou stovek zaměstnanců je doma. „Běží jen dokončující výroba,“ řekl dnes ČTK Čimera.

Poldi potřebuje na další provoz čerpat úvěry, které už má delší dobu předjednané. Aktuálně připravená částka v advokátní úschově činí zhruba 46 milionů korun, celkem má ale Poldi čerpat až 80 milionů korun. Dohromady pohledávky Poldi činí přibližně 460 milionů korun. Podle obchodního rejstříku patří společnost skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru, jejím jednatelem je Ital Adriano Zambon. Ten by měl tento týden rozhodnout o případném dalším rozjíždění provozů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Japonský HI-LEX bude hledat na Ústecku až 250 zaměstnanců

Japonská společnost HI-LEX postaví u Mostu továrnu na dveřní systémy pro automobily. Investuje do ní 1,16 miliardy korun. Stavba závodu...

Zavřít