PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kladenská huť Poldi má problémy, zadržuje výplaty mezd

V kladenské huti Poldi je omezený provoz, funguje pouze dokončující výroba. Vyplácení mezd bylo znovu odloženo na první únorovou dekádu, řekl dnes ČTK personální ředitel podniku Antonín Čimera. Poldi má asi 200 zaměstnanců a ještě na začátku ledna vedení počítalo s nabíráním dalších.

Výplaty dostávají zaměstnanci se zpožděním od loňského listopadu, o několik týdnů později dostali tedy říjnové výplaty, na listopadové a prosincové dosud čekají. „Nejsou peníze na provozní výdaje,“ uvedl Čimera. Kromě zaměstnanců, kteří pracují v dokončující výrobě například u soustruhů, chodí někteří hlídat areál. Ostatní zůstávají doma.

Na začátku ledna se přitom rozjel provoz ocelárny, která postupně měla najet na nepřetržitý provoz. Teď už ale zase stojí, stejně jako kovárny.

Poldi se od roku 2014 potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Následovalo vyhlášení stávkové pohotovosti odboráři, plánovanou stávku jich ale většina nepodpořila. Podnik později prošel reorganizací. Nový investor, kterého zastupuje italský jednatel Adriano Zambon, řídí Poldi od loňského jara. Podle obchodního rejstříku patří společnost skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Evropská unie míří ke splnění klimatických cílů

Podle aktuální zprávy Evropské komise míří EU ke splnění svých klimatických cílů, jež byly stanoveny pro rok 2020. Česká republika,...

Zavřít