PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

KION Group staví v Ostrově u Stříbra závod na dopravníkové systémy

Německá skupina KION Group, která před rokem otevřela továrnu na vysokozdvižné vozíky v Ostrově u Stříbra za miliardu korun, tam investuje dalších 200 milionů Kč. Postaví za ně nový závod na výrobu automatizovaných dopravníkových systémů. V zóně Panattoni Park Stříbro u dálnice D5 do roka vytvoří 200 nových pracovních míst. ČTK to řekl Petr Dušek, mluvčí developerské společnosti Panattoni Europe, s níž KION podepsal smlouvu.

„KION Group postaví závod na výrobu dopravníkových systémů Dematic, nedávno převzaté značky, která se specializuje na automatizované dopravníkové systémy a automatizaci,“ uvedl. K současné hale na vysokozdvižné vozíky, tak přibude ještě jedna zhruba stejně velká s plochou 23.000 metrů čtverečních.

Výstavba haly, na kterou upozornily Hospodářské noviny, by měla skončit ve čtvrtém letošním čtvrtletí, výroba má začít v první polovině roku 2018. „Je pozoruhodné, že se Němci rozhodli vybudovat právě v ČR závod značky Dematic, kterou převzali teprve nedávno. Plzeňský kraj úspěšně pokračuje v proměně v high-tech průmyslové centrum střední Evropy a konkrétně Ostrov u Stříbra se díky KIONu stává střediskem komplexních logistických řešení,“ řekl generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko Pavel Sovička.

Panattoni Park Stříbro je podle něj už nyní jednou z nejlépe obsazených průmyslových zón v ČR. Po dokončení druhé haly pro společnost KION Group tam bude v osmi firmách a devíti budovách pracovat 2200 lidí. Mezinárodní logistické a výrobní společnosti si cenní zejména dopravního napojení na D5, což zajišťuje špičkové zázemí hlavně pro německý automobilový průmysl.

Hala bude pro evropský trh vyrábět takzvané Multi-Shuttles a Modular-Conveyor dopravníkové systémy, tedy moduly pro automatizované skladovací systémy na přání zákazníka.

KION převzal firmu specializující se na automatizaci a optimalizaci logistických procesů začátkem loňského listopadu, a stal se tak světovým lídrem s rozsáhlým portfoliem pro dodavatelské řetězce, od vysokozdvižných vozíků po plně automatizovaná řešení materiálového toku.

KION Group se sídlem ve Wiesbadenu má pobočky ve více než 100 zemích a přes 23.000 zaměstnanců. Skupina s 15procentním podílem na světovém trhu vyrábí pod značkami Linde, STILL, Fenwick, OM STILL, Baoli, Voltas a Egemin Automation. V ČR má 1200 zaměstnanců. Kromě Ostrova také v Českém Krumlově, kde kompletuje elektrické a hydrostatické pohonné a řídící nápravy, u Brna vyrábí elektromotory.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Poldi Kladno hrozí úpadek

Kladenská huť Poldi bývala pýchou českého průmyslu, slavná ocelárna patřila k největším firmám v zemi. V současnosti na její tradici...

Zavřít