PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kern-Liebers postaví v Českých Budějovicích halu

Více než půl miliardy korun investuje strojírenská společnost Kern-Liebers CR do rozšíření svého výrobního závodu v Českých Budějovicích. Stavbu nové haly na ploše sedmi tisíc metrů čtverečních zahájil významný dodavatel komponentů pro automobilový, textilní a spotřební průmysl koncem srpna. Výroba by se v novém provozu měla naplno rozjet už příští rok v létě. ČTK to řekl jednatel společnosti Jaroslav Kopp. Firma, která v Jihočeském kraji zaměstnává asi 400 lidí, chce přijmout desítky nových zaměstnanců.

„Naše stávající objekty jsou zcela zaplněny a neumožňují umístění dalších technologií. Touto investicí si tak vytváříme nový prostor pro další plánovaný rozvoj v souvislosti s očekávaným růstem trhů v České republice, Polsku a Maďarsku,“ uvedl Kopp. „Dokončení tohoto projektu nám umožní přivést do Českých Budějovic nové projekty a technologie, což nyní nebylo možné,“ dodal.

Celkové náklady na stavbu, která rozšíří výrobní prostory firmy na 19 tisíc metrů čtverečních, dosáhnou přibližně 180 miliónů korun, dalších zhruba 320 miliónů bude směřovat do technologického vybavení. Nové technologie umožní firmě, disponující vlastním vývojovým oddělením a obchodní organizací, vedle rozšíření portfolia výrobků pro stávající zákazníky také otevření nových trhů.

Kern-Liebers CR, jehož celkové loňské tržby dosáhly 1,2 miliardy korun, zaměstnává v současné době asi 400 lidí. Nový provoz jejich počet samozřejmě zvýší. Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných strojařů na trhu práce ovšem firma hodlá využít technologie s maximálním stupněm automatizace.

„Přesto budeme potřebovat nejméně dvacet až třicet nových lidí. Zhruba deset provozních inženýrů i techniků a dvacet lidí do výroby. Bude se opět jednat vesměs o strojírenské profese,“ uvedl Kopp. Nejžádanější budou podle něj nástrojaři, lisaři, zámečníci, seřizovači, obráběči, mechatronici a ostatní strojírenské specializace.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Hybridní sedan Ford Fusion vybavený videokamerami, radary, čidly a dalšími snímači.
Uber zahájil v Pittsbughu testování aut bez řidiče

Americký provozovatel alternativní osobní přepravy Uber Technologies dnes v Pittsburghu a okolí zahájil testování přepravní služby zajišťované automobily bez řidiče....

Zavřít