PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kern-Liebers otevřela halu a příjme 15 lidí

Strojírenská společnost Kern-Liebers CR otevřela dnes v Českých Budějovicích novou výrobní halu, investovala do ní půl miliardy korun. Přijme 15 lidí, dalších patnáct již zaměstnala. Výrobní prostory rozšířila na 19.000 metrů čtverečních. Jde o provoz tepelného zpracování kovů a omílání. Společnost má téměř 500 zaměstnanců.

Investicí, která je dokončená ze dvou třetin, si firma, jež dodává pružinové mechanismy a lisované díly pro automobilový, textilní a spotřební průmysl, vytváří nový výrobní prostor. Očekává totiž růst trhů v Česku, Polsku a Maďarsku. „Právě nyní je ideální šance pro další rozvoj. Přestože vyvážíme do Ameriky i Asie, soustředíme se více na otevření nových příležitostí v Evropě,“ řekl Kopp s tím, že do Českých Budějovic teď může přivést nové projekty a technologie.

Firma hledá nové příležitosti. Z automobilového průmyslu ji zajímají dodávky do e-mobility, z ostatních oborů výroba elektrických ručních nástrojů. V příštích letech chce navýšit obrat minimálně o 25 procent.

„Máme dost dodávek do spalovacích motorů, očekáváme, že za čas tahle branže půjde dolů, a snažíme se dostat do e-mobility. Jsme specialisté na lisování, na tepelné zpracování a obrábění plechu, tak si myslíme, že naše šance je v uchyceních elektronických přístrojů, chladičích těchto přístrojů, těch bude v autech pořád víc. Druhá cesta je zkusit, jestli bychom se nedostali do portfolia dodavatelů baterií,“ řekl Kopp.

Do nového provozu přijme firma 15 lidí: nástrojaře, lisaře, zámečníky, seřizovače i obráběče. Nyní má Kern-Liebers CR téměř 500 zaměstnanců. Odboráři navrhli, aby jim letos mzdy stouply o 6,5 procenta. „O kolektivní smlouvě se jedná,“ řekl ČTK Jan Švec z odborového svazu KOVO.

Tržby FIRMY loni dosáhly 1,2 miliardy korun a zisk EBITDA činí 140 milionů korun. Její výrobky se objevují v převodovkách, brzdových systémech i motorech aut, v bezpečnostních pásech aut, v elektrickém a pneumatickém nářadí i v samonavíjecích mechanismech pro kabely nebo ve vodítkách pro psy. Firma získala na halu příslib investiční pobídky od CzechInvestu 174,5 milionu Kč.

Skupina Kern-Liebers sídlící v Německku zaměstnává celosvětově téměř 7300 lidí ve více než 50 společnostech. Její roční obrat se blíží sumě 700 milionů eur (v přepočtu asi 18,2 miliardy korun).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výroba aut v Česku jde pořád nahoru

Výroba osobních aut v Česku se od ledna do dubna meziročně zvýšila o šest procent na 498.124 vozů. Škoda Auto...

Zavřít