PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kern-Liebers otevře v Budějovicích halu a příjme 30 lidí

Strojírenská společnost Kern-Liebers CR dokončuje v Českých Budějovicích stavbu nové haly za víc než půl miliardy korun. Přijme asi 30 lidí. Výrobní prostory se rozšíří na 19.000 metrů čtverečních, halu firma otevře 23. května. ČTK to dnes řekl jednatel společnosti Jaroslav Kopp. Jde o provoz tepelného zpracování kovů a omílání.

Kern-Liebers, jejíž tržby za loňský obchodní rok dosáhly 1,2 miliardy korun a zisk EBITDA činí 140 milionů korun, zaměstnává přes 400 lidí. Společnost dodává pružinové mechanismy a lisované díly pro automobilový, textilní a spotřební průmysl. Firma získala příslib investiční pobídky od CzechInvestu 174,5 milionu korun. Mzdy pravidelně rostou, naposledy loni v červenci o 3,2 procenta.

Nyní dodavatel předává firmě první polovinu haly, 3500 metrů čtverečních zastavěné plochy, druhou polovinu by měl předat 15. března. „Do nové haly již přesouváme první části technologií. Některé stroje pouze stěhujeme, další máme nakoupeny a budeme je postupně instalovat a zprovozňovat,“ uvedl Kopp. Z celkové investice 500 milionů korun půjde asi 180 milionů korun na stavební práce, dalších přibližně 320 milionů směřuje do technologií.

Do nového provozu přijme firma 20 až 30 zaměstnanců. Hledá zejména nástrojaře lisaře, zámečníky, seřizovače, obráběče či mechatroniky. „Vzhledem k nedostatku kvalifikovaných strojařů na trhu práce totiž pořizujeme nejmodernější technologie, které nejsou tak náročné na pracovní sílu. Dostavujeme třeba kalírnu, kde jsou potřeba obrovské prostory, ale těch lidí je tam málo,“ řekl Kopp.

Společnost rozšiřuje výrobu, protože její stávající objekty jsou plné a nelze do nich umístit další technologie. Podnik si tak vytváří nový prostor pro rozvoj v souvislosti s růstem trhů v Česku, Polsku a Maďarsku.

Kern-Liebers CR vznikla v roce 1994 jako součást mezinárodní skupiny se sídlem v Německu. Vyrábí strojní součásti především pro automobilový, textilní a spotřební průmysl; pružinové mechanismy, střihané a lisované díly včetně jejich obrábění. Její výrobky se objevují v převodovkách, brzdových systémech i motorech aut, v elektrickém a pneumatickém nářadí i v samonavíjecích mechanismech pro kabely nebo ve vodítkách pro psy.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Duratec představil kolo z nejpevnějších vláken na světě

Česká firma Duratec z Plzeňska představila dnes silniční kolo Phantom, jehož základem je stejnojmenný celokarbonový rám vyrobený údajně z nejpevnějších...

Zavřít