PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kärcher postaví v Modleticích nové sídlo za 150 milionů korun

Firma Kärcher, která se specializuje na prodej, vývoj a výrobu čisticí techniky, postaví v Modleticích u Prahy nové sídlo za 150 milionů korun. Jeho součástí bude také prodejna a předváděcí prostory. Společnost o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Firma očekává, že v sídle bude místo pro zhruba 100 zaměstnanců.

„Naším cílem je vytvořit příjemné a moderní prostředí, které poskytne odpovídající servis zákazníkům. Bude v něm také vhodný prostor pro zhruba 100 pracovních míst. Aktuálně Kärcher v České republice zaměstnává již 70 pracovníků,“ uvedla jednatelka české pobočky Kärcher Milada Skutilová.

Budovu postaví firma Kajima, podle plánu by ji měla dokončit v létě 2018. Sídlo bude napojeno na logistické centrum pro střední Evropu.

Centrum služeb se vzorkovou prodejnou chce firma dále rozvíjet. V plánu je mycí centrum s portálovou mycí linkou pro osobní vozy a se samoobslužným mytím a vysáváním. Součástí by měla být i nabíjecí stanice pro elektromobily.

Kärcher má sídlo v Německu. Na konci loňského roku působil v 65 zemích světa a zaměstnával 11.862 lidí. Obrat firmy meziročně vzrostl o necelých pět procent na 2,33 miliardy eur (60,5 miliardy korun). Společnost se specializuje na prodej, vývoj a výrobu čisticí techniky. Výrobní program zahrnuje kromě vysokotlakých čističů, vysavačů, přístrojů k tryskání suchým ledem, parních čističů, zametacích a vysávacích strojů také myčky automobilů a úpravny pitné a odpadní vody.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Nové SUV Škoda Karoq se bude kromě Kvasin vyrábět i v Boleslavi

Automobilka Škoda Auto začne své nové SUV Karoq vyrábět také v Mladé Boleslavi. Snaží se tím optimalizovat výrobní kapacity závodů...

Zavřít