PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Jihočeský vědecký park má sloužit menším firmám

Sdílejte tento článek na Twitteru
6. 11. 2014, | Přidejte svůj názor

V Českých Budějovicích zahajuje provoz Jihočeský vědeckotechnický park. Má sloužit především malým a středním firmám z regionu, které se zajímají o inovativní a aplikovaný výzkum. Náklady na vybudování parku činily přibližně 130 milionů korun. Z toho přibližně 28 milionů korun směřovalo do vybavení a přístrojů. Novináře o tom dnes informovali zástupci Jihočeského vědeckotechnického parku.

V nejbližších dnech by se do objektu měli nastěhovat první nájemci. „O park je velký zájem, nyní je ve finální fázi jednání s pěti firmami. Ty obsadí zhruba čtvrtinu až třetinu výměry parku,“ uvedl předseda představenstva parku František Štangl.

Objekt, jenž se nachází v blízkosti kampusu Jihočeské univerzity, nabízí zájemcům plochu o celkové rozloze 1900 metrů čtverečních. Tvoří ji například kanceláře, laboratoře, zasedací místnosti a haly. Nájemci musejí splňovat určitá kritéria. Mezi ně mimo jiné patří to, že uchazeči nesmějí primárně pracovat na komerčním výzkumu. Pokud firmy budou splňovat kritéria, poskytne jim park pronájem za výhodných podmínek. „Například nájem bude výrazně nižší v porovnání s komerčním,“ řekl ředitel Jihočeského vědeckého parku František Mlčák.

Výstavba areálu výzkumného zařízení (zdroj: Jihočeský vědecký park)

Výstavba areálu výzkumného zařízení (zdroj: Jihočeský vědecký park)

Nájemné smlouvy pro jednotlivé subjekty budou vždy maximálně na dobu tří let. Podle Štangla by park neměl být nikdy zcela zaplněn. „Počítáme s využíváním kapacity na 80 až 90 procent. Chceme mít rezervu, kdyby se objevil zajímavý zájemce, abychom mu případně mohli poskytnout prostor,“ uvedl předseda představenstva.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Tržby Aera z výroby částí Embraeru překročí pět miliard

Největší program Aera Vodochody, výrobu části vojenských nákladních letounů Embraer KC-390, podpořila Česká exportní banka (ČEB) úvěrem vyšším než půl...

Zavřít