PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Jediným majitelem strojíren Alta se stal jejich šéf Plašil

Jediným majitelem strojírenské skupiny Alta se nově stal dlouholetý šéf firmy Vladimír Plašil. Zbylí dva společníci Lubomír Fabík a Bronislav Šimek ze společnosti odešli, vyplývá z obchodního rejstříku. Brněnská Alta patří k největším strojírenským skupinám v zemi. Předloňské tržby skupiny činily 2,7 miliardy korun.

Plašil skupinu vlastní prostřednictvím své společnosti VPI. Součástí skupiny dál zůstává například strojírenská společnost TOS Kuřim nebo firma Se-mi technology. Ta se aktuálně stala generálním dodavatelem zařízení pro získávání kameniva z hlušiny pro stavební účely pro společnost Ostravská těžební. Alta také bude dál spolupracovat s ruským Tvelem na prodeji jaderného paliva v regionu prostřednictvím společné firmy Alvel.

Do skupiny patřilo původně zhruba 15 společností, které se zabývají strojírenstvím nebo prodejem surovin. Alta nedávno některé dceřiné firmy prodala. Součástí skupiny již není strojírenská firma Škoda Machine Tool ani část skupiny, která se zabývala dovozem surovin, například uhlí a koksu. Skupina se zaměřuje na obchod se zeměmi bývalého Sovětského svazu, takže ji postihlo embargo EU vůči Rusku.

Altě v roce 2015 výrazně klesly konsolidované tržby z více než deseti miliard v roce 2014 na 2,7 miliardy korun. Souviselo to s víceletým cyklem zakázek, problémy v Rusku, ale také s prodejem dceřiných firem, zejména Škoda Machine Tool. Altě také klesl zisk na 68 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Strakonická ČZ díky většímu vývozu zvedla tržby i zisk

Strakonická strojírenská firma ČZ měla loni tržby 1,07 miliardy korun, meziročně stouply o 1,4 procenta. Zvýšil se také zisk. Oproti...

Zavřít