PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Japonská společnost začne v Pardubicích vyrábět lithiové baterie

Japonská firma Central Glass otevře v Pardubicích svoji továrnu. V areálu SemtineZone postaví halu na výrobu lithiových baterií pro elektromobily. Stavbu zahájí patrně letos. ČTK o tom informovala Iveta Koubková z tiskového úseku magistrátu. Výši investice firma nesdělila.

Společnost chce spolupracovat s místní univerzitou a střední chemickou školou. V podniku bude pracovat 40 až 50 lidí. Roční produkce nové továrny je plánovaná na 20.000 tun.

„Společně s plánovanou produkcí továrny v Pardubicích dosáhne celková roční produkce společnosti Central Glass ve světě 50.000 tun elektrolytu za rok,“ uvedl generální ředitel Hiroshi Honjo.

Podle generálního ředitele agentury CzechInvest Karla Kučery se stala elektromobilita v Česku strategickou oblastí před více než dvěma lety. Vládní agentura zahájila jednání o investici v ČR s japonskou společností loni.

O umístění pobočky v Pardubicích rozhodla dostupnost, vhodná lokalita v areálu SemtineZone a tradice chemického průmyslu. Central Glass vstoupí na český a evropský trh.

Velkou část průmyslové zóny SemtineZone v Semtíně a Rybitví vlastní a spravuje chemička Synthesia, kde kromě ní podniká zhruba stovka subjektů, podle údajů před dvěma lety tam pracovalo kolem 4500 lidí.

Jde o největší průmyslovou oblast v Pardubicích. Chemička ji postupně zbavuje ekologických zátěží. Látky byly v areálu ukládány na nezabezpečených skládkách v 50. až 90. letech minulého století.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Českobudějovický Bosch za poslední čtyři roky zdvojnásobil obrat

Českobudějovická firma Robert Bosch, která patří do skupiny největšího výrobce komponentů do aut, v posledních čtyřech letech zdvojnásobila obrat a...

Zavřít