PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Indie bude partnerskou zemí strojírenského veletrhu v Brně

Partnerskou zemí letošního mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně bude Indie. Organizátoři očekávají, že z této země bude na veletrhu zastoupena více než stovka firem, podobně jako před pěti lety, kdy byla Indie partnerskou zemí naposledy. ČTK to řekl Jiří Erlebach z Veletrhů Brno.

Podle odborníků má Indie potenciál stát se ve střednědobém horizontu třetí největší ekonomikou světa. „Zvát budeme i velké indické firmy, například automobilku Tata Motors,“ uvedl Erlebach.

Účast indických firem na brněnském veletrhu, který se uskuteční od 9. do 13. října bude zajišťovat agentura EEPC (Engineering Export Promotion Council), která sdružuje více než 14.000 indických – převážně malých a středních firem.

„Naši indičtí partneři včetně příslušných vládních institucí potvrdili, že se Indie kromě oficiální účasti na průmyslovém veletrhu v Hannoveru a Moskvě opět zúčastní i strojírenského veletrhu v Brně v roli partnerské země. Je to výsledek delších diplomatických jednání na vládní úrovni,“ uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Strojírenský veletrh je největší výstavní akcí v tuzemsku. Loni na něm vystavovalo 1708 firem a na stroje se přišlo podívat skoro 85.000 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Jediným majitelem strojíren Alta se stal jejich šéf Plašil

Jediným majitelem strojírenské skupiny Alta se nově stal dlouholetý šéf firmy Vladimír Plašil. Zbylí dva společníci Lubomír Fabík a Bronislav...

Zavřít