PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

INA Lanškroun ve Svitavách stále hledá pracovníky

Společnost INA Lanškroun v únoru zkolaudovala nový výrobní závod ve Svitavách. V současnosti je ve zkušebním provozu a čekají je ještě dokončovací práce. Otevření závodu se plánuje na září, sdělil ČTK ředitel závodu Marian Macháček.

„Firma ještě hledá kvalifikované pracovníky do výroby i technicky zaměřené odborníky. Nabízí benefity nad rámec základní měsíční mzdy,“ uvedl Macháček.

Svitavský závod je zaměřený na výrobu inteligentního vícecestného ventilu pro efektivní regulaci tepla v automobilech. Zařízení pro chladicí systémy snižuje emise a spotřebu paliva. INA Lanškroun vyrábí pro koncern Volkswagen a dodávky plánuje pro BMW, Mazdu a General Motors. Díly se montují do vozů střední a luxusní třídy.

Závod ve Svitavách se začal stavět v listopadu 2015. Celková výše investice by měla dosáhnout 2,5 miliardy korun, většina padne na technologická zařízení. Do roku 2020 má závod zaměstnávat 900 až 1000 lidí. Firma na výstavbu získala investiční pobídku českého státu.

INA Lanškroun patří německé skupině Schaeffler Group. V roce 2015 zvýšila tržby o 38 milionů korun na 1,75 miliardy korun, téměř čtyřnásobně meziročně vzrostl hrubý zisk. Loňské výsledky zatím nezveřejnila.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
BMW byla loni nejziskovější automobilkou světa

Nejziskovější automobilkou na světě byl v loňském roce německý výrobce luxusních vozů BMW s desetiprocentním podílem provozního zisku na celkových...

Zavřít