PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Hyundai Mobis stále hledá pracovníky pro továrnu v Mošnově

Společnost Hyundai Mobis zahájila v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku zkušební výrobu v továrně na výrobu světlometů. Pracuje v ní zatím 240 lidí, do konce roku chce firma jejich počet zvýšit na 360. Plný provoz spustí na počátku dubna. ČTK to řekl manažer společnosti Ivan Leixner.

Zkušební výroba začala už před několika dny. „Technologie, všechno naběhlo bez problémů,“ řekl manažer. Firma sehnala i všechny pracovníky, které potřebovala. „Akorát trošku větší problém byl se seřizovači, kteří mají trošku vyšší mzdové požadavky, ale nakonec jsme je sehnali. Seřizovači strojů to je celkem díra na trhu,“ řekl Leixner.

Letos chce podnik nabírat ještě další montážní dělníky a právě seřizovače strojů. „Těch strojů tam budeme mít více a více, v průběhu roku budeme instalovat stroje na další druhy světel,“ řekl manažer. Prvním modelem, na který se světla v novém závodě v Mošnově vyrábí, je vůz Hyundai Tucson.

Kromě automobilky Hyundai v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku bude v budoucnu mošnovská továrna produkovat světlomety také pro závod a Kia v Žilině na Slovensku. Jihokorejská investice v Mošnově má dosáhnout zhruba čtyř miliard korun. V investiční smlouvě se firma zavázala, že v Mošnově vytvoří celkem více než 900 pracovních míst, což by mělo být v roce 2023. Kromě toho by ale měly další stovky pozic vzniknout u subdodavatelských firem. Hyundai Mobis už má v Moravskoslezském kraji jeden závod, právě v Nošovicích.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výrobní areál Škoda Electric projde velikou rekonstrukcí

Škoda Electric, největší evropský výrobce trolejbusů, zahájila zásadní přestavbu svého výrobního areálu v plzeňských Doudlevcích. Investuje víc než 100 milionů...

Zavřít