PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Hyundai Mobis připravuje zahájení zkušebního provozu

Společnost Hyundai Mobis, která v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku staví továrnu na výrobu světlometů, se připravuje na zahájení zkušebního provozu. Je naplánováno na únor. K současným zhruba 200 zaměstnanců chce přibrat ještě 80 až 100 tak, aby v dubnu mohla spustit ostrý provoz.

„Už jsme zkolaudovali část závodu, v lednu dokolaudujeme zbytek a pak v únoru spustíme zkušební provoz,“ řekl Leixner. Firma podle něj při najímání lidí naplnila své představy, i když sehnat zaměstnance některých profesí, například strojní inženýry, byl problém. „Ale co se týká dělnických profesí, tam problémy nemáme,“ řekl manažer. Nyní bude firma přijímat právě dělníky.

„Budeme vyrábět světla zatím jenom na jeden model auta, na Hyundai Tucson, potom v průběhu roku doinstalujeme technologie na další typy světlometů. Tím pádem budeme rozšiřovat výrobu a nabírat další lidi, abychom se dostali zhruba na nějakých 400 zaměstnanců ke konci roku,“ řekl Leixner.

Jihokorejská investice v Mošnově má dosáhnout zhruba čtyř miliard korun. V investiční smlouvě se firma zavázala, že v Mošnově vytvoří celkem více než 900 pracovních míst. „Ten počet by měl být v roce 2023,“ řekl manažer.

Mošnovský závod bude vyrábět světlomety pro automobilky Hyundai v Nošovicích a Kia v Žilině na Slovensku. Kromě pracovních míst přímo v nové továrně by měly další stovky pozic vzniknout u subdodavatelských firem. Hyundai Mobis už má v Moravskoslezském kraji jeden závod, právě v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Jaderná elektrárna Dukovany
Vešel v platnost nový atomový zákon, má pomoci stavbě nových bloků

V Česku dnes začíná platit nový atomový zákon, který zpřesňuje požadavky a procesní pravidla pro provoz nynějších a pro spouštění...

Zavřít