Hyundai Mobis přijme nové lidi a rozšíří výrobu

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Společnost Hyundai Mobis, která v dubnu zahájila v nové továrně v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku výrobu světlometů, chce do konce roku přijmout dalších pět desítek zaměstnanců. V současnosti zaměstnává přibližně 350 lidí, jejichž počet by měl do roku 2023 vzrůst na více než 900. Výroba je aktuálně zhruba na úrovni 23 procent, řekl dnes novinářům při prohlídce závodu manažer společnosti Ivan Leixner.

„Jediný výrobek, který nyní máme, je přední světlomet na Hyundai Tuscon, na podzim naběhne (výroba) světlometů pro Kia Sportage, naši sesterskou firmu,“ uvedl Leixner. V příštích letech se podle něj počítá s tím, že výroba bude vybavena rovněž linkami pro výrobu zadních světlometů. Jejich výroba je kvůli barevnosti obtížnější. Výroba zadních světlometů by se podle předpokladů měla rozjet v roce 2018, kdy by se jejich produkce měla dostat na 41 procent plánovaného celkového objemu, u předních světel by to bylo 65 procent. Počítá se s tím, že závod bude v roce 2021 ročně vyrábět světla pro 750.000 automobilů.

„Do konce roku nabereme zhruba dalších 50 zaměstnanců do výroby. Hledání zaměstnanců v současné době je velmi obtížné, ale zatím se nám dařilo ty počty naplnit,“ uvedl Leixner. Upřesnil, že společnost, která zaměstnává převážně lidi z regionu, bude hledat například operátory výroby.

Mošnovský závod má fungovat jako výrobní základna automobilových součástek firmy Hyundai Mobis pro evropský trh pro továrny Hyundai v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku a Kia na Slovensku. Jihokorejská investice v Mošnově má dosáhnout zhruba čtyř miliard korun. Výrobu si dnes prohlédl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který připomněl, že vláda schválila pro firmu investiční pobídku, a to nejen formou slevy na dani z příjmu právnických osob po dobu maximálně deseti let, ale i hotovostní pobídku kolem 130 milionů korun.

„Firma Hyundai Mobis sem přišla zejména jako subdodavatel automobilek Hyundai v této části střední Evropy, takže je evidentní, že investice a podpora příchodu automobilky Hyundai do Moravskoslezského kraje měla za následek příchod celé řady dalších firem,“ uvedl Sobotka. Premiér dnes jednal i se zástupci společnosti. Podle něj je důležité, že firma avizovala, že dodrží všechny podmínky stanovené v investiční smlouvě. Podle Sobotky se hovořilo i o dopravní infrastruktuře, protože pro společnost je důležité dokončení obchvatu Frýdku-Místku a dalších měst směrem na Slovensko. „Investory jsem ujistil, že pro českou vládu je to jednoznačná priorita,“ řekl Sobotka. Problém podle něj nejsou peníze, ale snaha některých skupin, které se snaží tyto stavby brzdit.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...