PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Huisman zprovoznil frézovací stroj v hodnotě 50 milionů korun

Sdílejte tento článek na Twitteru
11. 8. 2015, | Přidejte svůj názor

Společnosti Huisman, která vyrábí ropné vrtné soupravy nebo lodní jeřáby, uvedla ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku do provozu nový horizontální frézovací a vyvrtávací stroj za 50 milionů korun. Firmě umožní získat větší flexibilitu ve výrobě, informovala za společnost Huisman Renáta Sýkorová.

Stroj umožňuje podélný pojezd 14 metrů, má nosnost otočného stolu 70 tun a průměr vřetene 160 milimetrů. Stroje této velikosti a kvality podle Sýkorové mnoho firem v regionu nemá. „Chceme se stát ještě více nezávislými na kooperacích s dodavateli, tím zvýšit flexibilitu ve výrobě a udržet si naše přední postavení na velmi náročném trhu strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou,“ uvedl vedoucí strojního střediska Huismanu Martin Molnár.

Příprava, instalace a zprovoznění nového stroje trvaly sviadnovské strojírenské společnosti 18 měsíců. Část nákladů uhradil Huisman z evropských dotací.

Společnost Huisman vyrábí „hi-tech“ strojírenské výrobky jako ropné vrtné soupravy, jeřáby a zařízení pro pokládání potrubí v moři. Foto: Huisman

Společnost Huisman vyrábí „hi-tech“ strojírenské výrobky jako ropné vrtné soupravy, jeřáby a zařízení pro pokládání potrubí v moři. Foto: Huisman

Společnost Huisman vyrábí „hi-tech“ strojírenské výrobky jako ropné vrtné soupravy, jeřáby a zařízení pro pokládání potrubí v moři. Její produkty jdou výhradně na export do celého světa. Firma je členem nadnárodní skupiny Huisman, jejíž centrála je v Nizozemsku. Celá skupina Huisman má 2800 zaměstnanců, ve Sviadnově firma zaměstnává 750 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
V pololetí ČEPS dosáhl růstu hrubého zisku

Státem vlastněný provozovatel přenosové soustavy ČEPS vykázal v prvním pololetí letošního roku zisk před zdaněním 1,2 miliardy korun, meziroční růst...

Zavřít