PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Hronovský má nový provoz v Bruntále, zaměstná 300 lidí

Společnost Hronovský, která vyrábí komponenty do automobilů, zahájila provoz v novém závodě v Bruntále. Už v něm pracuje 140 lidí, do konce roku chce firma jejich počet zvýšit zhruba na 300. Vyrábět budou především kabelové svazky. Řekl to finanční ředitel společnosti Hronovský Milan Mach.

Skupina si pronajala halu v průmyslové zóně od firmy Karla. „Nákladem cca deset milionů korun jsme objekt zadaptovali k našim potřebám,“ řekl Mach.

Firma nabírá lidi na nekvalifikované dělnícké pozice, především ženy, a hledá je hlavně na úřadu práce. Ředitel řekl, že společnost dostala na pracovníky, které nabere z úřadu práce, poměrně výraznou podporu od ministerstva práce a sociálních věcí.

Okres Bruntál patří k regionům s největší nezaměstnaností v zemi. Na konci prosince tam podíl nezaměstnaných dosahoval 9,5 procenta, což Bruntálsko řadilo v žebříčku okresů s nejvyšší nezaměstnaností na třetí místo. Bez práce bylo v okrese více než 6300 lidí. V celém Moravskoslezském kraji činil podíl nezaměstnaných na konci roku 7,5 procenta.

Společnost Hronovský je ryze českou firmou. Má šest závodů v České republice a jeden v Bulharsku. Zaměstnává přes 700 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Bosch získal státní investiční pobídku 443 milionů Kč

Českobudějovická společnost Robert Bosch, která patří do skupiny největšího výrobce komponentů do aut, získala loni příslib státní investiční pobídky 443,6...

Zavřít