Svět zažívá zlom v mezinárodní hospodářské a energetické politice. Zlom, který je doprovázen růstem cen energií a narušením dodavatelských řetězců. Zároveň se stále více výrobních podniků snaží bojovat proti změně klimatu.
V této napjaté oblasti je třeba rychle najít řešení: politická, ekonomická a zejména technologická. Veletrh HANNOVER MESSE 2022 k tomu poskytuje rámec.
Hannover. „Vzhledem k současné globální politické situaci jsou témata veletrhu HANNOVER MESSE aktuálnější než kdykoli předtím. V jádru jde o to, jak zajistit bezpečnost dodávek a zároveň růst a důsledně čelit klimatickým změnám,“ říká Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva Deutsche Messe AG. „To se nedá obejít. Musíme uvažovat společně o bezpečnosti dodávek a ochraně klimatu a sladit je dohromady. Technologie, které budou představené na veletrhu HANNOVER MESSE v tom hrají klíčovou roli.“
Od 30. května do 2. června se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí se svými inovacemi pro firmy a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii.
Německý kancléř Olaf Scholz a portugalský premiér António Costa společně zahájí veletrh HANNOVER MESSE. Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck bude v Hannoveru přítomen dva dny. V neděli odpoledne bude s generálním ředitelem společnosti Siemens Rolandem Buschem a předsedkyní Německého odborového svazu (DGB) Yasmin Fahimi diskutovat o transformaci průmyslu v souvislosti s aktuálními geopolitickými otřesy. V úterý navštíví stánky vystavovatelů během prohlídky veletrhu.
Potvrzena je účast řady dalších politických představitelů Německa a EU. Jochen Köckler k tomu říká: „Na konci května se pozornost světové průmyslové komunity bude zaměřovat na Hannover. Zejména letos může veletrh HANNOVER MESSE 2022 vyslat signály pro hospodářskou politiku a budovat mosty.“
Od Siemensu po Google: vystavovatelé představí technologie pro digitalizaci a udržitelnost
Mezi 2 500 vystavujícími společnostmi jsou korporace jako Siemens, Bosch, Schneider Electric, Schaeffler, Google, Microsoft, SAP nebo Service Now, stejně jako mnoho středně velkých průmyslových firem, jako Beckhoff, Festo, Harting, Pepperl+Fuchs, Phoenix Contact nebo Lenze. Dále zde budou významné výzkumné ústavy, jako je Fraunhofer nebo KIT, a přibližně 150 start-upů, pro které je veletrh HANNOVER MESSE ideální platformou pro navazování kontaktů s odvětvím.
Zelené energie a vodík pro bezpečnost dodávek a ochranu klimatu
Pokud jde o výrobu neutrální z hlediska emisí CO2 a o energetickou bezpečnost v Evropě, hrají obnovitelné zdroje energie a zelený vodík klíčovou roli.
Na veletrhu HANNOVER MESSE se na vodík zaměří více než 250 vystavovatelů. Fraunhoferův institut využije referenční továrnu, aby ukázal, jak lze výrazně snížit náklady na výrobu vodíku. Společnost GP Joule představí největší německý projekt vodíkové mobility. Iberdrola, španělský lídr na světovém trhu s větrnou energií, představí největší evropskou výrobu vodíku.
Dr. Jochen Köckler uvádí: „Úspěšný, a tedy rychlý obrat v energetice bude možný pouze při masivní výrobě skladovatelného vodíku z větrné a solární energie. Vystavovatelé na veletrhu HANNOVER MESSE ukáží, jak toho lze dosáhnout.“
Boj proti změně klimatu pomocí digitalizace, automatizace a umělé inteligence
Evropa chce do poloviny století být klimaticky neutrální. Stále více podniků si klade ambiciózní cíle a chystá se kompletně přeměnit svoji výrobu a služby. Technologie potřebné k dosažení tohoto cíle dodají vystavovatelé veletrhu HANNOVER MESSE.
Společnost Bosch například ukáže, jak je možné dosáhnout efektivnější a udržitelnější výroby baterií pomocí inteligentního energetického managementu a robotů propojených do sítě. Společnost SAP předvede, jak používání softwaru optimalizuje řízení emisí a předcházení vzniku odpadů. Siemens ukáže, jak mohou výrobci elektromobilů dosáhnout svých cílů v oblasti udržitelnosti pomocí digitalizace a robotizace.
Komplexní program fóra
S celkem více než 600 přednáškami a panelovými diskusemi je veletrh HANNOVER MESSE jedinečnou vědomostní platformou. Na sedmi pódiích budou společnosti prezentovat strategie a řešení, kterými reagují na výzvy přelomové doby. V centru pozornosti budou témata digitalizace, ochrany klimatu a zeleného vodíku. 2. června se v rámci veletrhu HANNOVER MESSE uskuteční kariérní kongres WomenPower. Ten nabídne 35 workshopů na témata, jako je vedení lidí, plánování kariéry a nové formy práce.
Partnerská země Portugalsko
Portugalsko je letos partnerskou zemí tohoto nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu na světě. Na HANNOVER MESSE 2022 se přihlásilo více než 120 firem z partnerské země Portugalska. Pod heslem „Portugal Makes Sense“ představí své produkty a řešení pro digitální transformaci, energetickou transformaci a spolehlivé dodavatelské řetězce.