PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Gumotex letos investuje do úprav a technologií 171 milionů

Břeclavský Gumotex chce letos investovat 171 milionů korun do stavebních úprav výrobních areálů a do technologií. K demolici jsou určené některé starší, již nevyhovující budovy a také jeden ze dvou komínů v břeclavském areálu. Komín z 19. století se už 30 let nevyužívá, vyplývá z podnikového časopisu Jasný cíl.

Výrobnímu areálu v Břeclavi vévodí 120 metrů vysoký komín z roku 1982. Demolice čeká cihlový komín vysoký 68 metrů. Nepůjde jej však jednoduše odstřelit. „Protože nemá prostor, kam spadnout, bude demolice probíhat postupným rozebíráním odshora,“ uvedl vedoucí investiční výstavby Radek Hrdina. Komín pamatuje ještě cukrovarskou výrobu. Původně byl vyšší, ale v roce 1929 byl snížen a od dokončení nového komína se nepoužíval. K zemi půjde i z bezpečnostních důvodů.

Už v únoru se také začne bourat budova staré účtárny a promění se celý vstup u hlavní brány, který bude navazovat na již hotovou novou administrativní budovu. Vznikne nové zázemí pro strážní službu, pro řidiče kamionů a sklad balíků.

Bourat se bude také sídlo závodního lékaře a na volném místě vznikne parkoviště, které se rozšíří i na místo současné kolárny. Ta najde nové umístění u podnikové prodejny. Na kole dojíždějí v Břeclavi do práce desítky zaměstnanců.

Letos se firma musí také rozhodnout, kam se přesune výroba pěny, protože současná budova již dosluhuje.

Firma v posledních letech roste a její obrat dosahuje téměř tří miliard korun a pracuje pro ni zhruba 1500 lidí. Největší část tržeb zajišťují interiérové doplňky pro auta. Vyrábí také gumové čluny, jádra pro postelové matrace či některé části záchranných systémů. V Břeclavi funguje od roku 1950 ve starém průmyslovém areálu za nádražím, který sloužil cukrovarnictví. Výrobní závody má také v Jaroměři, Mostě, Rožnově pod Radhoštěm a slovenské Myjavě.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
V Česku je přes 11.000 brownfieldů o rozloze přes 38.000 hektarů

V Česku je v současnosti přes 11.000 brownfieldů, tedy nevyužitých ploch. Největší podíl připadá na bývalé průmyslové areály. Jejich rozloha...

Zavřít