GUMEX: Firmy poslední tři roky vedli krizoví manažeři, rok 2023 bude zlomový

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

GUMEX zaznamenal v minulém roce navzdory zásadním ekonomickým výzvám nejúspěšnější výsledky ve své historii. Rozšířil své působení na německém a rakouském trhu a otevřel novou pobočku v Plzni. Mezi největší překážky patřila energetická krize, nedostatek materiálů a obchodní nejistota. Česká firma GUMEX, spol. s r.o. dodává expertní řešení gumových těsnění.

Na přelomu roku se zdálo, že potíže v dodavatelském řetězci jsou téměř vyřešeny, přišla však válka, zdražení energií a nedostatek surovin. „Důsledek byl nasnadě – další zdražení vstupních materiálů, které se během léta na chvíli ustálilo, aby na podzim opět podražilo vše, co je vyrobeno z pryže a plastů. Celá situace významně zatřásla stavem u klientů i dodavatelů,“ hodnotí Libor Sedláček, spolumajitel tuzemské společnosti GUMEX, spol. s r.o.. Firma se od roku 1994 zabývá výrobou produktů z pryže, jako jsou průmyslové hadice a těsnění na míru.
„Je obdivuhodné, kolik nejistoty museli podnikatelé a zaměstnanci za poslední tři roky zvládnout. Ve vedení firem jsou teď vlastně krizoví manažeři. V tomto roce pro nás bude naprosto klíčová sehranost západních států a exportní aktivity – nejen naše, ale i našich odběratelů,“ doplňuje Sedláček.
Energetická krize významně dopadá na celou řadu českých firem a vysoké ceny vytváří nebývalý tlak na jejich fungování. „Krizi navzdory se nám podařilo udržet skvělý personál čítající 135 lidí, otevřít novou pobočku v Plzni. Velkou mírou k tomu přispělo i rozšíření exportu do Německa a Rakouska,“ vysvětluje Sedláček.

Na velikosti (zákazníka) nezáleží

Firma přišla v loňském roce s řadou novinek pro své zákazníky. Malí objednavatelé ocení například chytrá vylepšení webových stránek, která usnadňují nákup. „Když nakupující nepotřebuje hadice nebo těsnění v metráži v jednom kuse, systém mu sám nabídne varianty délek často s cenovým zvýhodněním tak, aby množství pokrylo zákazníkovu potřebu,“ říká Libor Sedláček. Pro rozsáhlejší spolupráci GUMEX zavedl konfigurátor poptávky, který podrobně provede zákazníka například celým procesem výběru dopravníkového pásu.
Firma také průběžně inovuje své procesy a strojní technologie. V minulém roce začala vyrábět ploché výrobky a zpracovávat porézní i kompaktní pryže, plstě či samolepky v sériích. „Díky této technologii dokážeme vysekávat například samolepky v požadovaných tvarech, které zákazník následně přenese na jeden nebo více lepených výrobků,“ vysvětluje Sedláček její možnosti.
Společnost GUMEX je aktivní i na Slovensku, kde její dceřiná firma GUMEX SK zažila také rekordní rok, a i tam už zpracovává materiál na třech plotrech a dvou vodních paprscích. Novým vysokotlakým vodním paprskem řeže převážně dlažbu v oblasti stavebnictví, kde tato technologie nachází stále větší uplatnění.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

GUMEX, spol. s r.o.
GUMEX, spol. s r.o.
Specializujeme se především na tyto produkty a služby: průmyslové hadice a jejich kompletaci s koncovkami, těsnicí profily, těsnicí materiály a výrobu těsnění, pryžové a plastové průmyslové podlahoviny a rohože, dopravníkové pásy a jejich servis a montáž, protihlukové izolace a jejich úpravu na míru, fólie do vrat a průchodů a jejich montáž, úpravy produktů na míru.