PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Foxconn v areálu vybuduje školu, byty, obchody i vývojové centrum

Společnost Foxconn investuje v příštích letech v Pardubicích miliony dolarů. Ve svém areálu v Černé za Bory plánuje postavit komplex budov propojených vyspělými technologiemi, kanceláře, střední školu, zónu pro bydlení, obchody a sportoviště. ČTK o tom informovala Iveta Koubková z tiskového úseku magistrátu.

„Cítíme tak zodpovědnost investovat do projektu, jehož cílem je vybudovat takový komplex, který bude splňovat trendy moderního životního stylu a současně bude plnohodnotně využíván obyvateli našeho města,“ popsal projekt nazvaný Smart City generální ředitel Foxconnu Bill Campbell.

K investicích se Foxconn zavázal v memorandu uzavřeném s Pardubicemi a Pardubickým krajem. Z veřejných prostředků se očekávají velké investice v dopravní infrastruktuře. Město a hejtmanství sepsalo seznam prioritních silnic.

Město hodlá usilovat o urychlení výstavby jihovýchodního obchvatu, která je v režii státu. Silnice druhé a třetí třídy má v gesci kraj. Pardubice společně s krajem budou usilovat i o zrušení železničního přejezdu v ulici Na Drážce, kde by křížení s železnicí nahradilo mimoúrovňové.

„Zamýšlená investice společnosti Foxconn bude znamenat vznik vysoce specializovaných pracovních míst, což bude znamenat příchod nových zaměstnanců. Na to musejí být Pardubice připraveny. Nejde jen o bydlení, ale o veškerou infrastrukturu od školství po služby nebo zábavu,“ řekl primátor Martin Charvát (ANO).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Nový finanční ředitel Skanska ČR a SR je Jiří Černík
Jiří Černík je novým finančním ředitelem Skanska ČR a SR

Novým finančním ředitelem stavební společnosti Skanska Česká republika a Slovensko je ode dneška Jiří Černík (42). Ve funkci nahradil Patrika...

Zavřít