PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Fisker plánuje návrat na trh s elektromobily

Henrik Fisker, jehož firma na výrobu elektromobilů v roce 2013 zkrachovala, se hodlá vrátit na trh. Tento týden oznámil, že v příštím roce představí nový vůz, který bude konkurovat elektromobilům společnosti Tesla Motors.

Fisker chce konkurovat Tesle modelu S.

Fisker chce konkurovat Tesle modelu S.

Dánský automobilový návrhář Fisker v roce 2007 založil společnost Fisker Automotive. Firma však prodala jen zhruba dva tisíce elektromobilů a v roce 2013 byla nucena vyhlásit bankrot. Mezi její zákazníky patřila řada celebrit, například herci Leonardo DiCaprio a Ashton Kutcher či zpěvák Justin Bieber, píše server BBC.

„Technologie i trh jsou nyní vyzrálejší než v době našich průkopnických začátků,“ uvedl tento týden Fisker. „Náš nový vůz bude nejinovativnějším a nejpřelomovějším elektromobilem, jaký kdy byl vytvořen,“ dodal. Prohlásil rovněž, že baterie nového vozu bude mít výrazně vyšší životnost a umožní větší dojezd než jakákoliv současná baterie na trhu.

Fisker nicméně odmítl prozradit, kdo jeho nové podnikání financuje. Neupřesnil ani, kdy hodlá výrobu nového vozu zahájit. Nový elektromobil by podle něj měl konkurovat vozu Tesla Model S, jehož cena se pohybuje kolem 65.000 dolarů (téměř 1,6 milionu Kč).

Fisker předpokládá, že následně uvede na trh také menší elektromobil, který bude soupeřit s vozem Tesla Model 3. Ten společnost Tesla představila v březnu, dodávky zákazníkům však zahájí až v příštím roce. Vůz s cenou 35.000 dolarů (zhruba 840.000 Kč) si již objednaly statisíce lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Výroba obráběcích strojů v ČR loni vzrostla o 11,7 procenta

Hodnota výroby obráběcích a tvářecích strojů v Česku loni meziročně vzrostla o 11,7 procenta na 17,3 miliardy korun. Vývoz vzrostl...

Zavřít