PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Firmě Honeywell Aerospace Olomouc loni klesly tržby i zisk

Společnosti Honeywell Aerospace Olomouc, která v Hlubočkách u Olomouce vyrábí a opravuje letecké motory, loni po předchozím období růstu klesly tržby o 573 milionů korun z rekordních 3,913 miliardy korun v roce 2015 na 3,34 miliardy korun. Firma zároveň snížila i čistý zisk, a to z 299,8 milionu korun v roce 2015 na 253 milionů korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy Honeywell Aerospace Olomouc.

Vedení společnost Honeywell Aerospace Olomouc pokles tržeb nekomentovalo. Firma loni v Hlubočkách zaměstnávala v průměru 1217 lidí a 99 procent tržeb získala díky zakázkám pro strojírenské podniky ze skupiny Honeywell, která se specializuje na komponenty pro letectví, automobilový průmysl, automatizaci a řízení pro domácnosti i průmysl.

Koncern Honeywell je zároveň výrobcem speciálních materiálů, které jsou využívány v telekomunikacích a elektronickém průmyslu, v automobilovém průmyslu, stavebnictví, ale také v zemědělství a farmaceutickém průmyslu.

Podnik Honeywell Aerospace Olomouc tvoří bývalá letecká divize společnosti Mora Morava, která dříve nesla název Mora Aerospace. Americký výrobce leteckých motorů Honeywell divizi koupil v roce 2002. Prodej akcií Mory Aerospace byl součástí restrukturalizace výrobního programu a.s. Mora Moravia, jejíž vedení se rozhodlo soustředit síly na klíčovou výrobu varné techniky.

Koncern Honeywell má v Česku kromě společnosti Honeywell Aerospace Olomouc také vývojový a administrativní komplex v Brně. Mateřská společnost Honeywell International se sídlem v USA ve světě zaměstnává zhruba 130.000 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
VW nabízí při nákupu vozu slevu až 10 000 eur

Německá automobilka Volkswagen poskytne slevu až 10.000 eur (asi 260.000 Kč) těm zákazníkům, kteří si koupí nový vůz značky Volkswagen...

Zavřít