PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Firma Žďas investovala do rekonstrukce čistírny odpadů

Firma Žďas ve Žďáru nad Sázavou investovala do rekonstrukce podnikové čistírny odpadních vod 41 milionů korun. Voda z ní odtéká do řeky Sázavy. Původní provoz už byl na hranici životnosti, řekl dnes ČTK generální ředitel Miroslav Šabart. Strojírenský a metalurgický podnik s 2300 zaměstnanci patří od srpna čínské společnosti CEFC Group (Europe) Company. Šabart uvedl, že podnik vyrábí normálně dál.

Zástupci nového vlastníka se nedávno zúčastnili setkání se zaměstnanci, kam přišlo kolem 1000 lidí. „Zaměstnanci odcházeli spokojení, že fabrika pojede ve stejném stylu, možná i ve větším obratu,“ uvedl dnes Šabart. Změny nastaly v představenstvu společnosti, ale management zůstal. Nový je pouze finanční ředitel, protože minulý se chtěl vrátit do Podbrezové. Slovenské Železiarne Podbrezová držely akcie Žďasu od roku 2002.

Čistírny odpadních vod má podnik dvě. Modernizací letos prošla čistírna, do níž plynou odpadní vody z administrativních budov a z kuchyně. Areál byl postaven v 50. letech minulého století, první rekonstrukce byla v 90. letech. Ročně jím proteče řádově 80.000 metrů krychlových splašků, což odpovídá produkci odpadů velké vesnice. Současný proces čištění splňuje podmínky nejlepší dostupné technologie,“ uvedla v tiskové zprávě předsedkyně představenstva Žďas a výkonná viceprezidentka CEFC Marcela Hrdá.

Žďas vyrábí tvářecí stroje, kovací lisy, zařízení na zpracování kovošrotu a válcovaných výrobků i odlitky, výkovky, ingoty a nástroje především pro automobilový průmysl.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Střídání letního a zimního času již skoro nepřináší úspory

Úspory, kvůli kterým byl v minulosti zaveden letní čas, jsou v současnosti pro ekonomiku zanedbatelné. Vyplývá to z výpočtů analytika...

Zavřít