PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Firma VÚHŽ bude modernizovat svou válcovnu za 83 milionů korun

Společnost VÚHŽ, dceřiná firma Třineckých železáren (TŽ), zmodernizuje v Dobré u Frýdku-Místku za 83 milionů korun svou válcovnu speciálních profilů. Díky modernizaci o polovinu vzroste kapacita válcovny, firma rozšíří své výrobní portfolio o větší a tvarově složitější profily a také zvýší bezpečnost při práci. ČTK to dnes sdělila mluvčí železáren Petra Jurásková.

„Modernizací reagujeme na zvýšené technické požadavky zákazníků a rostoucí poptávku po našich produktech. V současnosti dodáváme speciální válcované profily především zákazníkům z automobilového průmyslu, zejména se jedná o profily pro výrobu závěsů dveří. Velká část nové produkce však bude směřovat také do strojírenského a stavebního průmyslu,“ uvedl ředitel VÚHŽ Karel Rojko.

Firma díky rozšíření výroby nabere několik nových zaměstnanců, díky modernizaci sníží také dopady na životní prostředí.

Hmotnost válcovaných profilů se zvýší z 21 až na 30 kilogramů na metr. Kromě toho patří mezi hlavní cíle plánované modernizace i možnost využití těžší vsázky do průřezu 150 krát 150 milimetrů. Tato etapa modernizace bude hotova do ledna příštího roku.

Společnost VÚHŽ je stoprocentní dceřinou firmou Třineckých železáren od roku 2007. Kromě obrábění kovů a povlakování se VÚHŽ zaměřuje také na výrobu speciálních válcovaných profilů, odstředivě litých odlitků a malosériových zařízení pro slévárenské a ocelárenské provozy. Má také vlastní akreditované laboratoře a zkušebny. Přibližně 60 procent produkce společnost vyváží, například do Rakouska, Německa, Itálie, Belgie, na Slovensko, do Indie, Číny nebo USA.

Firma zaměstnává přes 300 lidí. V roce 2015 dosáhla zisku 34 milionů korun (o sedm milionů méně než v předchozím roce) a tržeb více než 535 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Poličské strojírny obnovují výrobu, policie dál prohledává místo výbuchu

Pyrotechnici a policejní vyšetřovatel pokračují v prohledávání haly v areálu Poličských strojíren, kde ve čtvrtek vybuchla trhavina a zranila 19...

Zavřít