PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Firma Siag má zájem rozšířit svůj závod v Chrudimi

Společnost Siag, výrobce tubusů a dílů pro větrné elektrárny, plánuje rozšíření svého výrobního závodu v Chrudimi. Požádala vedení města o odkoupení 4,3 hektaru pozemků v průmyslové zóně Západ, záměr bude schvalovat zastupitelstvo města. Novinářům to dnes řekl místostarosta Jaroslav Trávníček (ČSSD).

Za pozemky by měla firma Siag zaplatit 630 korun za metr čtvereční, což představuje za celou plochu asi 27 milionů korun bez DPH. Podle Trávníčka by v novém závodě mělo pracovat 40 až 50 zaměstnanců. Společnost Siag již v zóně působí.

Chrudim nedávno schválila prodej zhruba 8320 metrů čtverečních společnosti Sofiko za 5,158 milionu korun bez DPH. Firma sídlí v Chrudimi, ale výrobní závod měla dosud v Křižánkách na Žďársku. Vyrábí plechy na pečení a různé typy forem pro pekárny a linky, na českém trhu je podle vlastního vyjádření největší výrobní firmou kuchyňského nerezového náčiní. V novém závodě by mělo pracovat několik desítek lidí.

V průmyslové zóně zbývá asi čtvrtina volných pozemků, některé jsou v soukromém vlastnictví. Na zhruba 2,2 hektaru má předkupní právo výrobce automobilových tlumičů Kayaba, který zde již působí a měl by letos o odkupu rozhodnout. Město si chce ponechat pozemek, na němž by vybudovalo druhý větší sběrný dvůr.

V průmyslové zóně Západ o rozloze 33 hektarů, jejíž zřízení Chrudim stálo zhruba 100 milionů korun, pracuje také například chrudimská společnost Dřevovýroba Ficek, pozemky zde vlastní také rakouský výrobce řetězů Pewag. Menší průmyslová zóna Sever u výjezdu z města na Pardubice je již rozprodaná.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Strojírenský Žďas má nového generálního ředitele

Výrobce tvářecích strojů Žďas obměnil své vedení. Novým generálním ředitelem firmy je Pavel Cesnek, který byl současně jmenován místopředsedou představenstva....

Zavřít