PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Firma Rohde & Schwarz otevřela ve Vimperku halu

Sdílejte tento článek na Twitteru
17. 10. 2016, | Přidejte svůj názor

Výrobní halu za více než 240 milionů korun dnes ve Vimperku na Prachaticku otevřel výrobce komunikačních a měřicích zařízení firma Rohde & Schwarz (R&S). Během dvou let tu postupně najde práci stovka lidí. Otevření nové haly bylo spojeno s oslavou 15 let působení firmy ve Vimperku.

rohde

„Jedná se o největší investici firmy v dějinách vimperské pobočky naší firmy. Stosedmdesát (milionů) stála stavba samotné haly a 80 milionů vybavení a technologie,“ řekl jednatel vimperského závodu Rohde & Schwarz Konrad Bartl. Starou budovu bývalé firmy Tesla nechal podnik strhnout před více než rokem. Nová hala rozšíří výrobní plochu o 8500 metrů čtverečních na celkových 40.000 metrů čtverečních. „Jedná se o třípatrovou budovu, první dvě patra budou tvořit dílny a výrobní prostory, třetí patro bude obsazeno vývojovými inženýry,“ uvedl Bartl.

Firma podle něj žádnou větší investici nechystá. „Měli bychom možnost halu rozšířit, ale v plánu na dalších pět let to není. Vše také bude záležet na tom, jak bude firma prosperovat,“ uvedl Bartl.

Podle ně bude firma v následujících dvou letech přijímat až sto lidí. Momentálně tu pracuje 700 zaměstnanců. „Potřebujeme lidi z technických profesí, především elektroinženýry a elektroprojektanty,“ uvedl Bartl.

Vimperský závod je součástí světového koncernu Rohde & Schwarz, který má hlavní sídlo v Mnichově. Firma uvádí, že na přístrojích R&S byl testován nebo vyvíjen každý druhý mobilní telefon na světě. Vimperská výroba byla pro R&S prvním závodem mimo Německo, vznikl na místě zdejší pobočky Tesly Hloubětín v roce 2001.

„Jsem velice mile překvapen tím, jaký je ve Vimperku kvalitní zaměstnavatel, který navíc dokáže investovat takhle velké peníze do stavby výrobní haly. Její existence nadále podtrhuje efektivní českobavorskou spolupráci v tomto příhraničním regionu,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD), který se dnes otevření nové haly zúčastnil.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Vláda podepíše investiční smlouvu s americkou GE

Vláda ve čtvrtek 20. října podepíše investiční smlouvu se společností General Electric (GE). Termín ČTK potvrdil ministr průmyslu a obchodu...

Zavřít