PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Firma Lemtech otevře továrnu u Jihlavy

Tchaj-wanská společnost Lemtech zabývající se výrobou kovových dílů pro elektronický a automobilový průmysl chce příští rok otevřít svou továrnu u Jihlavy. Továrna Lemtechu v Jihlavě bude jeho prvním výrobním závodem mimo území Asie a USA, informoval dnes deník E15.

Lemtech plánuje umístit svou výrobu do areálu Jipocar poblíž Jihlavy, v první fázi počítá s obsazením jedné poloviny prázdné haly. Pokud se bude Lemtechu dařit, má do budoucna v plánu pronajmout objekt celý. Ředitel společnosti Jipocar Logistic Jiří Vybíhal však upozorňuje, že s Tchaj-wanci zatím nemají podepsané žádné smlouvy. „Jihlavu si vyhodnotili jako nejlepší lokalitu, protože mají zákazníky například u Humpolce nebo na jihu Čech,“ zdůvodnil Vybíhal, proč si Lemtech vybral právě Jihlavu.

„Česká továrna sice výrazně nepřispěje k růstu prodejů Lemtechu hned od počátku, chápeme ji ale jako milník pro náš vstup na evropský trh s díly pro automobilový a elektronický průmysl,“ uvedl mluvčí společnosti pro Taipeitimes.com.

Tchaj-wanská společnost Lemtech má tři továrny, a to v Číně, Thajsku a USA. Centrála je v tchajwanské Tchaj-peji, kde se od roku 2009 na burze obchoduje s jejími akciemi. Mateřský holding sídlí na Kajmanských ostrovech. Mezi velké zákazníky Lemtechu patří HTC nebo Toshiba. Kolem čtyřiceti procent příjmů společnosti pak generují dodávky autoprůmyslu. Tržby Lemtechu za první pololetí roku 2016 stouply meziročně o sedm procent v přepočtu na 1,1 miliardy korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Vizualizace tramvaje společnosti Škoda Transportation. Zdroj: skoda.cz/
Škoda Transportation dodá do Turecka 14 tramvají za 700 mil. Kč

Plzeňská Škoda Transportation dodá 14 bateriových tramvají pro turecké město Eskişehir. Hodnota zakázky přesahuje 26 milionů euro (přes 700 milionů...

Zavřít