Fastener Express: efektivní koncept technologie rapid prototyping

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Už po značnou dobu se automobilový průmysl ve snaze o zvyšování konkurenceschopnosti soustředí na snižování nákladů na nakupované položky, avšak mnohem více lze očekávat od analýzy celého procesu konstrukce a výroby těchto dílů. Zvláště to platí pro tzv. C-díly, jako jsou šrouby, matice, soustružené díly a přesné drobné díly, u nichž jsou samotné výrobní náklady jen zhruba čtvrtinou celkových nákladů na pořízení. To lze napravit pomocí koncepce Fastener Express společnosti Arnold Umformtechnik, která zajišťuje, aby bezprostředně po návrhu dílu bylo možné zahájit jeho výrobu.

Tým Fastner Express zkontroluje vyrobitelnost součásti už při její konstrukci a podle požadovaných funkčních vlastností určí nejlepší výrobní technologii pro hromadnou výrobu dílů: obrábění nebo tváření. To, že je vhodná výrobní metoda určena už v počáteční fázi konstrukce, ušetří hodně času a peněz. Soubor činností nazývaný „functional prototyping“ vykonává stejný tým jako rapid prototyping. Tím se omezují časové ztráty, které by vznikaly administrativními procedurami. Známá procedura Direct Acceptance umožňuje vyhnout se zdržením typickým pro průmyslovou výrobu. Automaticky a okamžitě se hodnotí splnění technických požadavků, aby se určily vhodné materiály dílů stejně jako jejich mechanické vlastnosti.

Kvazi-simultánní koncept šetří čas a peníze

Kvazi-simultánní začlenění dat 3D CAD do produktu přináší další úsporu času. Konstrukce nástrojů a jejich výroba jsou zcela eliminovány. Místo toho jsou díly přímo vyráběny automatickými soustruhy nebo obráběcími centry. Společnost Arnold má kromě toho k dispozici také vybavení pro tepelné úpravy a elektropovlakování. To eliminuje potřebu zajišťovat služby od externích dodavatelů a časově náročnou a nákladnou koordinaci těchto aktivit. Současně je tak optimalizována kvalita hotových dílů. Funkční díly jsou okamžitě připravené k použití. Obecně řečeno, Fastener Express zkracuje dodací dobu potřebnou pro speciální spojovací a upevňovací díly z dřívější hodnoty přibližně 30 týdnů na zhruba čtvrtinu.

Z hlediska materiálů jsou k dispozici korozivzdorná ocel, automatová ocel a ocel vhodná k tepelnému zušlechtění, stejně jako měď, hliník, mosaz a na vyžádání speciální slitiny. Vedle testování upevňovacích dílů na vyrobitelnost zahrnuje nabídka společnosti Arnold Umformtechnik výrobu kusových sérií dílů pro výrobu prototypů stejně jako malých a středních sérií s maximálním počtem 3 000 kusů ve výrobní sérii. Funkční díly do průměru 40 mm a délky 100 mm mohou být vyrobeny do čtyř týdnů (standardně). Na vyžádání lze nabídnout i kratší dodací lhůty. Další službou je příprava výkresové dokumentace. Společnost má vlastní zkušební laboratoř a certifikáty EN 9001 a ISO TS 16949.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...