PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Elektrický Mercedes-Benz eTruck zahájí provoz již letos

Mercedes-Benz Trucks uvede již v letošním roce na trh malou sérii prvních těžkých nákladních vozidel pro rozvážkovou dopravu se zcela elektrickým pohonem. Po představení modelu Urban eTruck s celkovou hmotností 25 t a dojezdem až 200 km na IAA 2016 budou již v tomto roce předána první vozidla do rukou zákazníků.

Stefan Buchner, vedoucí divize nákladních vozidel Mercedes-Benz, k tomu uvádí: „Odezva zákazníků po světové premiéře v září 2016 na IAA byla vynikající. V současnosti jednáme s 20 potenciálními zákazníky z odvětví likvidace odpadu, potravinářského průmyslu a logistiky. Zkušebním provozem malé série nyní rychle učiníme další kroky směrem k novému velkosériově vyráběnému produktu, který začneme dodávat do roku 2020.“

Nulové emise, tichý provoz a užitečná hmotnost 12,8 t jsou hlavními přednostmi vozidla Urban eTruck, které nabízí přesvědčivý koncept z hlediska hospodárnosti a ochrany životního prostředí. Nejprve bude zákazníkům v Německu – a později také v dalších evropských zemích – předán nízký dvouciferný počet vozidel. Vozidla budou u zákazníků plnit reálné přepravní úkoly. Cílem je pokračovat v optimalizaci konceptu elektricky poháněného nákladního vozidla a nastavení jeho systémů na základě reálného provozu a požadavků ve spolupráci se zákazníky. V rámci testů budou inženýři například pečlivě sledovat chování vozidla ve směnném provozu, doby nabíjení, režim provozu akumulátorů i možnosti dojezdu.

Stefan Buchner k tomu dodává: „V otázce budoucích témat technického vývoje jsme v automobilovém průmyslu stanovili specifická měřítka, a to zejména v oblastech elektrické mobility, autonomní jízdy a konektivity. Rok 2017 bude ve znamení realizace našich plánů: Vyvíjíme vozidla a jejich systémy cílevědomě, krok za krokem, aby při uvedení na trh byly naprosto vyzrálé.“

Elektricky poháněná vozidla s celkovou hmotností 18 a 25 tun budou vybavena chladírenskou, skříňovou, nebo valníkovou nástavbou. Vozidla budou poskytnuta zákazníkům k užívání po dobu dvanácti měsíců, a to včetně speciálního nabíjecího zařízení, které zohledňuje specifické požadavky u těchto nákladních vozidel. Veškerý servis bude zajišťovat oddělení jízdních zkoušek divize Mercedes-Benz Trucks. Během uvedeného období budou shromažďována data o jízdních výkonech, provozních vlastnostech a způsobech používání, přičemž získané poznatky budou porovnávány s očekávánými parametry našeho vývoje.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Skupina Lapp pokračuje ve stabilním růstu

V předchozím účetním roce 2015/2016 (od 1. října do 30. září) se tomuto silnému hráči na trhu integrovaných řešení v...

Zavřít