Důvěra v ekonomiku se měziměsíčně zvýšila

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Celková důvěra v domácí ekonomiku se v únoru zvýšila. Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu) se ve srovnání s lednem zvýšil o 1,6 bodu. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně zvýšil vlivem zlepšení důvěry v průmyslu. Ve stavebnictví a v obchodě se důvěra snížila;  ve vybraných odvětvích služeb se snížila mírně. Důvěra spotřebitelů se meziměsíčně zvýšila. Ve srovnání s hodnotami v únoru 2012 jsou souhrnný indikátor důvěry a indikátor důvěry podnikatelů nižší; indikátor důvěry spotřebitelů je vyšší.

průmyslu se v únoru hodnocení současné celkové ekonomické situace respondentů nezměnilo. Hodnocení současné celkové i zahraniční poptávky se nezměnilo také. Zásoby hotových výrobků se podle respondentů snížily. Respondenti očekávají pro příští tři měsíce mírné zvýšení tempa výrobní činnosti a také tempa zaměstnanosti. Ve srovnání s lednem se očekávání vývoje ekonomické situace pro období příštích tří měsíců zvýšila, pro příštích šest měsíců se nezměnila. Celkově se důvěra v průmyslu oproti minulému měsíci zvýšila, ale oproti hodnotám z února 2012 je stále nižší.

Čtěte také:

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...