PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

DS spouští „Build to Operate“ pro letectví a obranu

Společnost Dassault Systèmes spustila „Build to Operate“, nejnovější průmyslové řešení pro letectví a obranu. Původní výrobci zařízení (OEM) a velcí dodavatelé tak mohou zvýšit efektivitu a kvalitu využívaných programů s pomocí platformy 3DExperience, která umožňuje digitální řízení výrobních operací po celém světě.

Vzhledem k modernizaci a vyřazení tisíců starých letadel z provozu v nadcházejícím desetiletí je současná výroba nových letadel v plném proudu po celém světě. Kvůli takovému rozvoji potřebují výrobci a velcí dodavatelé zavést efektivní a úsporná opatření ke zlepšení výkonu svých výrobních programů a vybavit provozy tak, aby rychle dosahovaly plné výrobní rychlosti.

Prostředí řešení „Build to Operate“. Zdroj: Dassault Systémes

Prostředí řešení „Build to Operate“. Zdroj: Dassault Systémes

Průmyslové řešení „Build to Operate“ nabízí výrobcům a velkým dodavatelům schopnost monitorovat, ovládat a ověřovat všechny aspekty výrobních operací, od opakovaných procesů a výrobních sekvencí, po dodávky plynoucí dodavatelským řetězcem, a to vše v celosvětovém měřítku.

Příkladem může být společnost Airbus Helicopters, přední výrobce civilních a vojenských vrtulníků. Ta si k zajištění výkonnějšího plánování výroby a výrobních operací vybrala právě řešení „Build-to-Operate“ od Dassault Systèmes. Díky němu se zkrátí doba uvádění výrobku na trh a zlepší se provozní efektivita. Firma navíc může modelovat, plánovat, spouštět a sdílet osvědčené postupy, procesy a produkty v navrhování, strojírenství, výrobě až k dodávkám stávajících a nových vrtulníků.

„Možnost neustálého sledování na všech úrovních výroby (celý provoz, jednotlivá linka, stanice, buňka či jednotlivec) je důležitým prvkem pro nepřetržité zlepšování. Stávajícím výrobním linkám i těm nově spouštěným umožňuje řešení ‚Build to Operate‘ dosáhnout optimálního objemu, “ řekl Michel Tellier, víceprezident pro letectví a obranu, Dassault Systémes. „Letecké společnosti, které tuto ‚továrnu budoucnosti‘ zavedou dnes, mohou očekávat 25% snížení chyb, 20% pokles v plýtvání prostředky a až 15% zlepšení primární kvality.“

„Build to Operate“ řešení nabízí:

  • Uzavřený okruh dohledu na všechny výrobní operace; k posouzení rizik a zavedení postupů k jejich snížení.
  • Celosvětové nasazení úspornějších výrobních procesů například ve výkonu automatických linek, sběru informací o poruchách, které později mohou být virtuálně „přehrány“, a analytického prostředí. Výsledná zlepšení mohou být aplikována v globálním měřítku na všech místech výroby.
  • Přístup ke KPI a analýzám údajů o zásobách, výrobě a kvalitě napříč širší oblastí podnikání – sledování dat z dílny odhalí problémy s kvalitou v reálném čase a proaktivně zabrání odpadu a přepracovávání. Stejně tak identifikuje jádro příčiny, aby bylo zabráněno kompozitním, nebo aditivním výrobním vadám.
  • Dohledatelnost dat v reálném čase, umožňující rychlé odhalení a vyřešení problémů s kvalitou či kontrolovaný tok výstupů, minimalizuje riziko instalace vadných součástek a neúplných dodávek.

 

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Velkoformátové prezentační panely

Součástí firemních prezentací nebo expozic na veletrzích jsou velké zobrazovací panely. Ty je možné zakoupit do firmy nebo pronajmout od...

Zavřít