PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

3Dexpo: největší výstava 3D tiskáren spojená s konferencí o 3D tisku odstarovala na výstavišti PVA Letňany

V pražském výstavním areálu PVA Letňany v úterý odstartovala velká výstava 3D tiskáren, 3dexpo. Její součástí je módní přehlídka, kde modelky předvedou módní doplňky a oblečení vytvořené 3D tiskárnami. Největším hitem ale bude zítřejší soubor 3D tiskáren, kdy přihlášení vystavovatelé budou tisknout dosud neznámý model nebo součástku podle zadání pořadatele, kterým je společnost 3D Aréna a Petr Bláha. Jako odborný garant výstavy vystupuje Jan Homola, majitel technicky spolupracujícího Vydavatelství Nová média.

Výstava bude otevřena od úterý do čtvrtka od 9.00 do 17.00 hodin a v pátek pak od 9.00 do 15.00 hodin. Všichni registrovaní návštěvníci mají vstup na 3Dexpo i na Jarní průmyslové veletrhy zdarma, k tomu však musejí vyplnit jednoduchý registrační formulář. Tato vstuoenka pak zájemcům umožní vstup na jarní průmyslové veletrhy For Industry, For Energo, For Logistic, For Infosys, For 3D a Reklama Polygraf.Celý program 3dexpa lze najít zde.

Nelítostný soubor 3D tiskáren

Ve středu, proběhne velká soutěž 3D tiskáren. Cílem této soutěže je zhodnotit úroveň tisku přihlášených tiskáren a posoudit časovou náročnost 3D tisku od předzpracování až do výsledného tisku jednotlivého modelu, který dosud není znám z důvodů objektivity soutěže. Aby všichni účastníci měli stejné podmínky, bude jim předán 3D model ve formě 3D souboru, který lze zpracovat a následně nechat vytisknout. V loňském roce se tiskly dva modely, jeden na rychlost a druhý na přesnost.

Momentka z 3Dexpo 2016. Foto: Petr Antoš

Momentka z 3Dexpo 2016. Foto: Petr Antoš

Tato akce už loni vzbudila obrovský zájem nejen vystavujících, ale i příchozích, kteří čekali do odpoledních hodin na vyhodnocení soutěže a předání cen vítězi. Letos bude soutěž vyhodnocena a ceny předány třetí den 3dexpa, tedy ve čtvrtek 12. května 2016 v rámci odborné konference o 3D tisku.

Součástí 3dexpa bude i workshop

Na této adrese je možné se přihlásit na workshop s názvem „Stavíme 3D tištěnou raketu“, který proběhne ve středu i ve čtvrtek shodně vždy v 15.00 hodin a v pátek od 10.00 hodin poblíž výstavního prostoru 3dexpo. Přihlášení účastníci budou instruováni o místu konání této akce.

Ve čtvrtek a v pátek se koná konference od 3D tisku

Loňská konference o 3D tisku přinesla spoustu zajímavých teoretických a hlavně praktických informací o 3D tisku a musela být pro obrovský zájem a množství aktuálních témat prodloužena na dva dny. Konat se tedy bude ve čtvrtek a v pátek 12. a 13. května 2016 vždy od 9.00 hodin.

Součástí výstavy je i možnost vyhrát 3D tiskárnu. Jak? Podívejte se tedy na program konference sem.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
AMB se na podzim stane platformou pro prezentaci inovací

AMB ve Stuttgartu bude i v dalším ročníku od 13. do 17. září 2016 praskat ve švech. Již při minulé...

Zavřít