DAKO-CZ se dostalo do superfinále soutěže Firma roku

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Roky prosperity a raketového růstu přinášejí společnosti DAKO-CZ uznání a úspěchy. Třemošnický výrobce brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla získal v letošním roce ocenění Firma roku Pardubického kraje a neztratil se ani v celorepublikovém finále soutěže.

V konkurenci nejlepších firem ze všech 14 regionů České republiky se DAKO-CZ dostalo do superfinále mezi pět nejúspěšnějších firem. Kromě toho se firma kvalifikovala do finále v anketě Ocenění českých exportérů. Společnost DAKO-CZ, jež si letos připomněla 205 let od svého založení, v roce 2019 poprvé prolomila hranici miliardového obratu. V rychlém růstu od té doby pokračuje a loňský rekord v letošním roce opět překoná. Díky zakázkové naplněnosti dnes zaměstnává šest set lidí, což je nejvíce v její bohaté historii. V příštím roce se naplno rozjede nový montážní závod v Ostravě se stovkou zaměstnanců, kam DAKO-CZ přesune část výroby, zejména té, jež je určená na dynamicky se rozvíjející indický trh.

„Jako firma skutečně prožíváme mimořádně úspěšné roky, kdy jsme zakázkově naplnění, vzhledem k masivním investicím se nám daří navyšovat výrobní kapacity společnosti a generovat každoročně vyšší obraty. Díky ukázněnosti našich zaměstnanců se nám dařilo a daří plnit zakázky navzdory omezením, jež přinesla koronavirová pandemie, během níž jsme ani na den nepřerušili naši produkci,“ říká Jaromír Štverák, člen představenstva a ředitel pro jakost DAKO-CZ, který firmu na pražském finále soutěže Firma roku reprezentoval.

Třemošnická společnost se soutěže Firma roku Pardubického kraje premiérově zúčastnila v minulém roce a hned se umístila na druhé příčce, letošní druhou účast již proměnila ve vítězství a postoupila do celostátního finále, jež se konalo 7. prosince v Praze na Žofíně. Zde se v konkurenci 14 vítězů z jednotlivých regionů neztratila, postoupila do superfinále mezi pět nejlepších. Na pódiu se tak zástupci DAKO-CZ ocitli spolu s těmi nejlepšími: vítězné společnosti Phonexia z Brna, jablonecké firmy EcoGlass, středočeské Varistar a společnosti Kovosreal z Ústí nad Labem.

„Když jsme na začátku listopadu slavili ve společnosti našich tuzemských i zahraničních zákazníků a obchodních partnerů 205 let od založení naší společnosti, náš titul Firma roku Pardubického kraje mezi pozvanými hosty silně rezonoval. Ptali se, jak mohou přispět k tomu, abychom uspěli i v celorepublikovém finále. Říkali jsme, že nám nejvíce přispívají už tím, že se při našem podnikání můžeme opřít o vzájemnou spolupráci. Věřím, že nám ve finále drželi palce,“ říká Jana Kavalír, manažerka marketingu DAKO-CZ.

DAKO-CZ je jedním ze tří světových výrobců brzdových systémů a komponentů pro kolejová vozidla na světě, jediný v České republice. Dodává své produkty předním světovým výrobcům v čele se společnostmi Siemens, Stadler či Tatravagónka Poprad. Kromě nákladní a osobní železniční dopravy se soustředí též na tramvaje a soupravy metra. Většina produkce společnosti směřuje na export, i proto se logicky přihlásila do soutěže exportér roku.

Úspěšná účast v obou soutěžích je pěknou tečkou za dalším povedeným rokem, jemuž kromě úspěšné reprezentace na Firmě roku a finálové účasti v Ocenění českých exportérů vévodí získání zakázky století: dodávky brzdových komponent na soupravy metra Siemens určené pro londýnské metro, konkrétně linku Piccadilly Line. Pokud se podaří uplatnit všechny předjednané opce, může jít až o miliardovou zakázku, která firmě z úpatí Železných hor poskytne práci na další desítky let. Od roku 2021 je jediným akcionářem společnosti průmyslově-technologická skupina Czechoslovak Group.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...