Daimler a Robert Bosch budou společně vyvíjet autonomní vozidla

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Německá automobilka Daimler a strojírenská společnost Robert Bosch, která je jedním z jejích předních dodavatelů, se spojí na poli vývoje samořízených vozů. Jejich aliance se zaměří hlavně na takzvané robotaxíky, uvedly dnes obě firmy.

Aliance mezi předními německými producenty tvoří silnou protiváhu aktivitám firem jako je americký Uber nebo čínská Didi, které do segmentu autonomních vozů vstupují ze sektoru zaměřeného na přepravu klientů. Aliance s Boschem ukončuje snahy Daimleru pokoušet se o samostatný vývoj na tomto poli. Přichází v době, kdy strategická partnerství v tomto oboru zakládají i konkurenční automobilky a přední technologické podniky, uvedla agentura Reuters.

Bosch má v rámci aliance vyvíjet software a algoritmy potřebné k autonomnímu řízení. Vzájemná spolupráce by měla urychlit vývoj těchto systémů o několik let. Daimler uvedl, že celý autonomní systém, který autům umožní řídit se ve městech zcela samy, by měl být připraven do počátku příštího desetiletí.

Share on email
E-mail
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Mohlo by vás zajímat...