PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Daimler a Robert Bosch budou společně vyvíjet autonomní vozidla

Německá automobilka Daimler a strojírenská společnost Robert Bosch, která je jedním z jejích předních dodavatelů, se spojí na poli vývoje samořízených vozů. Jejich aliance se zaměří hlavně na takzvané robotaxíky, uvedly dnes obě firmy.

Aliance mezi předními německými producenty tvoří silnou protiváhu aktivitám firem jako je americký Uber nebo čínská Didi, které do segmentu autonomních vozů vstupují ze sektoru zaměřeného na přepravu klientů. Aliance s Boschem ukončuje snahy Daimleru pokoušet se o samostatný vývoj na tomto poli. Přichází v době, kdy strategická partnerství v tomto oboru zakládají i konkurenční automobilky a přední technologické podniky, uvedla agentura Reuters.

Bosch má v rámci aliance vyvíjet software a algoritmy potřebné k autonomnímu řízení. Vzájemná spolupráce by měla urychlit vývoj těchto systémů o několik let. Daimler uvedl, že celý autonomní systém, který autům umožní řídit se ve městech zcela samy, by měl být připraven do počátku příštího desetiletí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Škoda Electric dodá do Ostravy 12 trolejbusů

Škoda Electric dodá do Ostravy 12 trolejbusů za více než 160 milionů korun. Plzeňská firma uzavřela s tamním dopravním podnikem...

Zavřít