PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Cylinders Holding se vyčlenil z Vítkovice Machinery Group

Lahvárenská skupina Cylinders Holding se vyčlenila ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group a je už zapsána i v obchodním rejstříku. Nově vzniklý holding zahrnuje pět firem: české Vítkovice Cylinders, Vítkovice Milmet působící v Polsku, Cidegas a Sainver z Argentiny a chorvatskou Lahvárnu Brod. ČTK to dnes sdělila mluvčí holdingu Eva Kijonková.

vtk-cylinders-nerez-lahve1

Jde o původní lahvárenskou část Vítkovic, kterou vlastnil podnikatel Jan Světlík už předtím, než od státu koupil podíl ve strojírenské části. Jde zároveň o dlouhodobě výdělečnou část celé dosavadní skupiny. Podíly v novém holdingu zůstaly stejné jako v dosavadní mateřské společnosti Vítkovice Holding, z níž se Cylinders Holding vydělil: tedy Světlíkovi patří 90 procent, KKCG B.V. Industry má pět procent a Milan Juřík s Jaromírem Šilerem v součtu pět procent.

Cylinders Holding se chce rozvíjet ve třech směrech, kterými jsou vodík, CNG automotiv a vstup do oboru kompozitových nádob. Má zhruba 950 zaměstnanců, z toho v České republice pracuje přes 400 lidí.

„Existující rozdíly mezi oběma skupinami byly dosud obtížně srozumitelné, především z hlediska ocenění rizik pro klienty a banky, teď je dána jasná hranice. Došlo k výraznému zpřehlednění struktury Vítkovice Machinery Group,“ uvedl Světlík, který je předsedou dozorčí rady nového holdingu. Předsedou představenstva je jeho syn Jan Světlík mladší.

Skupina Vítkovice Machinery Group měla ještě donedávna na 8000 zaměstnanců a bylo v ní přes 30 firem. Některé z nich se ale letos dostaly do těžkých problémů. V úpadku skončily Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Envi a Vítkovice Gearworks. Insolvenčnímu řízení čelí ještě Vítkovice Mechanika. Některé další firmy chce Světlík prodat, například Hutní montáže nebo Vítkovice Recycling.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Stavba
Geosan Group mění ředitele dvou svých závodů

Řízení Závodu ekologických a inženýrských staveb společnosti Geosan Group se na počátku ledna ujme Michael Dibon (49). Ve funkci nahradí...

Zavřít