PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Čtvrtletní zisk Toyoty prudce klesl kvůli silné domácí měně

Největší japonské automobilce Toyota Motor ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září klesl provozní zisk o 43 procent na 474,6 miliardy jenů (zhruba 111 miliard Kč). Oznámila to dnes firma, která se podobně jako další japonští exportéři potýká s negativními dopady silného kurzu domácí měny. Zlepšila však odhad celoročního zisku.

Zdroj: http://newsroom.toyota.eu/

Zdroj: http://newsroom.toyota.eu/

Silná domácí měna podkopává konkurenceschopnost automobilky na mezinárodních trzích a po přepočtu snižuje hodnotu zahraničních příjmů. Toyota dnes zvýšila odhad celoročního provozního zisku na 1,7 bilionu jenů z dříve předpokládaných 1,6 bilionu jenů. Navzdory zlepšení prognózy by však měl zisk dosáhnout nejnižší úrovně od roku 2013.

Odhad celoročního odbytu Toyota naopak snížila na 8,85 milionu vozů z dříve očekávaných 8,90 milionu. Automobilka dnes rovněž představila plán na zpětný odkup vlastních akcií v hodnotě až 200 miliard jenů (téměř 47 miliard Kč).

Toyota si v loňském kalendářním roce udržela vedoucí pozici na světovém automobilovém trhu před německým konkurentem Volkswagen. V letošním prvním pololetí však Volkswagen Toyotu v objemu prodeje předstihl, a to navzdory skandálu kolem manipulací s testy emisí u naftových vozů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Skupině ČEZ za tři čtvrtletí klesl čistý zisk na 14,7 miliardy Kč

Energetická skupina ČEZ vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 14,7 miliardy korun, což je meziroční pokles o 11...

Zavřít