PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Čtvrtletní zisk Škoda Auto razantně stoupl o třetinu

Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v letošním prvním čtvrtletí zvýšil o 31,8 procenta na 415 milionů eur (11,2 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení, které dnes zveřejnila mateřská skupina Volkswagen. Tržby z prodeje stouply o 28,3 procenta na 4,3 miliardy eur (115,7 miliardy Kč).

Volkswagen dodal, že ke zlepšení výsledků přispěl vyšší objem prodeje, zlepšení marží a také vývoj směnných kurzů.

Minulý měsíc automobilka uvedla, že v letošním prvním čtvrtletí i v samotném březnu zaznamenala nejvyšší prodej za 122 let historie firmy. V prvním čtvrtletí prodala zákazníkům 283.500 vozů, meziročně o 2,5 procenta více, v březnu se dodávky zvýšily o 2,1 procenta na 108.500 vozů.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 30.000 lidí. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, a dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s místními partnery.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Nový generální ředitel ArcelorMittalu Ostrava je Ašók Pátil

Novým generálním ředitelem hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) se k 1. květnu stal padesátiletý člen jejího představenstva a generální manažer...

Zavřít