PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Čtvrtletní zisk Siemensu vzrostl o čtvrtinu

Čistý zisk německého průmyslového konglomerátu Siemens v prvním čtvrtletí finančního roku vzrostl o 25 procent na 1,9 miliardy eur (51,3 miliardy Kč). Společnost ve zprávě z úterního večera rovněž zlepšila odhady ziskových marží pro tento firemní rok, který končí 30. září.

Tržby konglomerátu se v meziročním srovnání zvýšily o jedno procento na 19,1 miliardy eur. Příliv nových zakázek naopak klesl o 14 procent na 19,6 miliardy eur.

O 60 procent vyskočil zisk divize tovární automatizace Digital Factory. Zejména díky tomu se celkový zisk průmyslových divizí zvedl o 26 procent na 2,5 miliardy eur. Analytici oslovení agenturou Reuters v průměru odhadovali u tohoto ukazatele výsledek jen 2,14 miliardy eur.

Siemens zvýšil odhad pro ziskovou marži svých průmyslových aktivit pro tento rok na 11 až 12 procent ze zářijové předpovědi 10,5 až 11,5 procenta. V prvním čtvrtletí tento ukazatel dosáhl 13 procent.

Čistý zisk Siemensu v posledním finančním roce klesl o 24 procent na 5,6 miliardy eur. V samotném čtvrtém finančním čtvrtletí se čistý zisk meziročně zvýšil o 18 procent na 1,18 miliardy eur.

Siemens se snaží více soustředit na své klíčové aktivity v oblasti elektrifikace, automatizace a digitalizace. Součástí této strategie je i plán uvedení divize zdravotnické techniky na burzu. Podle vedení firmy bude načasování a rozsah nabídky akcií této divize záviset na podmínkách na burze.

Siemens působí i v České republice, kde podle svých internetových stránek patří mezi největší elektrotechnické podniky. V Česku zaměstnává zhruba 9200 lidí.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
O auta s alternativním pohonem není v Česku zájem

Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) na svém webu zveřejnilo aktuální údaje, podle kterých se v Česku vloni prodalo méně vozidel na...

Zavřít