PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Čtvrtletní zisk PKN vzrostl o 470 procent

Čistý zisk největší polské rafinérské společnosti PKN Orlen v prvním čtvrtletí vzrostl na 1,92 miliardy zlotých (12,2 miliardy Kč) z 337 milionů zlotých před rokem. To je nárůst o 470 procent. Informovala o tom dnes agentura Reuters. PKN je majitelem českého Unipetrolu.

Rafinérie. Foto: Unipetrol

Výsledky PKN byly zhruba v souladu s očekáváním analytiků. K růstu čtvrtletního zisku přispěl mimo jiné příznivý vývoj prodeje pohonných hmot a cen ropy.

Firma dnes rovněž uvedla, že v letošním roce hodlá zvýšit investice na 5,5 miliardy zlotých (zhruba 35 miliard Kč) z loňského objemu 4,7 miliardy zlotých.

Unipetrol dnes oznámil, že v prvním čtvrtletí hospodařil se ziskem 2,8 miliardy Kč po ztrátě 25 milionů Kč ve stejném období loni. Unipetrol je součástí skupiny PKN Orlen od roku 2005.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Škoda Auto vyrobila miliontý vůz Superb

Automobilka Škoda Auto v závodě v Kvasinách na Rychnovsku vyrobila miliontý vůz modelové řady Superb. Superb automobilka začala vyrábět v...

Zavřít