PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ČR hodlá investovat 1,74 miliardy Kč do výroby cementu v Afghánistánu

Česká republika hodlá investovat 70 milionů dolarů (1,74 miliardy Kč) do produkce cementu v západním Afghánistánu. Informovala o tom dnes afghánská soukromá televize 1TV s odvoláním na afghánské činitele.

Investice by se měla soustředit do afghánské provincie Herát, kde vznikne nová cementárna. Ta bude denně vyrábět odhadem 1600 tun cementu. Přibližně stejnou částkou jako ČR má na projekt přispět také afghánský soukromý sektor.

Smlouva s českou firmou by měla být podepsána během nadcházejících dvou měsíců, prohlásil podle televize 1TV Sirus Alaf, ekonomický poradce afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního. Prezidentův poradce přitom neupřesnil, jaká česká firma se na projektu bude podílet.

Afghánští představitelé očekávají, že až továrna začne cement vyrábět, cena tohoto stavebního materiálu klesne v Herátu o polovinu.

Afghánistán každoročně dováží čtyři miliony tun cementu a investice do jeho výroby je považována za klíčový krok k dalšímu rozvoji země, uvedla na svých webových stránkách televize 1TV.

„Změní to budoucnost Afghánistánu, zvlášť jeho jihozápadní části,“ konstatoval Alaf.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Sinopec, největší zpracovatel ropy v Asii zvýšil zisk o 44 procent

Čínská státní petrochemická společnost Sinopec loni zvýšila čistý zisk o 44 procent na 46,4 miliardy jüanů (téměř 169 miliard Kč)....

Zavřít