PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Continental Barum vyrábí v nové hale

Otrokovický výrobce pneumatik Continental Barum otevře 11. října zrekonstruovanou halu na výrobu nákladních plášťů, stavba a nové technologie stály 4,4 miliardy korun. Projekt byl dosud největší investiční akcí koncernu Continental v otrokovickém závodě, řekla dnes ČTK mluvčí Continental Barum Regina Feiferlíková. Firma také přijala nové zaměstnance.

„Společnost nyní postupně zvyšuje produkci plášťů nákladního segmentu. Od začátku roku firma přijala 75 nových zaměstnanců, v celkovém počtu to již činí téměř 135 zaměstnanců a jejich počet je nyní pro tuto výrobní halu stabilizován,“ uvedla mluvčí. Na jaře měla firma 4771 zaměstnanců, z toho 267 bylo agenturních.

Společnost letos vyrobí přes milion nákladních plášťů, v porovnání s rokem 2005 výroba vzrostla téměř trojnásobně. V rekonstruované hale se první kusy začaly vyrábět loni v dubnu. „První kus byl vylisován již v roce 2014 při zkoušce lisů, ale první sériově vyráběný plášť jsme vyrobili v dubnu 2015. V té době byla zahájena výroba na jednom konfekčním stroji a šesti vulkanizačních lisech. Do konce roku 2015 postupně najížděla výroba na dalších konfekčních strojích i lisech,“ uvedl jednatel společnosti Libor Láznička.

Nyní jsou již v nových výrobních prostorách nainstalovány a zprovozněny všechny stroje. „Konfekce a lisovna vyrábí nonstop ve čtyřech směnách. Provoz přípravy polotovarů produkuje tak, aby pokryla požadavky následujícího výrobního kroku. Momentálně je pro rok 2016 plánováno v nové výrobní hale využití kapacit až na 70 procent,“ uvedla mluvčí. Kapacita výroby plášťů na nákladní vozidla, návěsy, tahače a autobusy by měla vzrůst téměř na 1,6 milionu plášťů za rok. „Postupně chceme co nejvíce využívat výrobních technologií v nové hale. Vše samozřejmě záleží na požadavcích z trhů a na našich zákaznících,“ uvedl Láznička. Loni Continental Barum vyrobil 21,1 milionu osobních plášťů, 919.000 nákladních plášťů a 119.000 plášťů industriálních.

Rekonstrukce výrobní haly začala v roce 2013. Objekt dříve využívala společnost Mitas, která byla v areálu Barumu v pronájmu, postavila však svou halu v otrokovické průmyslové zóně TOMA. Rekonstrukce a přístavba nové haly Continental Barum byla dokončena loni, postupně se vybavovala.

Společnosti loni vzrostly tržby na rekordních 57,7 miliardy korun, což bylo o 3,5 procenta více než v předchozím roce.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Koncept elektrického vozidla od VW. Zdroj: volkswagen-media-services.com
Volkswagen založí novou značku

Německý automobilový koncern Volkswagen vytvoří novou značku, která se bude zabývat městskou mobilitou. Bude zajišťovat služby sdílení vozidel nebo provozovat...

Zavřít