PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Continental Barum investuje do rozšíření výroby forem

Otrokovický výrobce pneumatik Continental Barum letos dokončí dvě velké investice. Nyní finišuje přístavba nové míchací linky a automatizovaná doprava surovin pro míchárnu směsí. Celková výše investice do míchací linky a s tím souvisejícího technologického zařízení si vyžádá 17 milionů eur, tedy přes 450 milionů korun, a pro automatizovanou dopravu gumárenských surovin bylo vyčleněno pět milionů eur, tedy přes 130 milionů korun, řekla dnes ČTK mluvčí společnosti Regina Feiferlíková.

Na podzim by pak pneumatikárna měla dokončit přístavbu nové budovy pro výrobu vulkanizačních forem. „Poté se postupně začne vybavovat přístroji,“ uvedla mluvčí. Počítá se s pořízením moderních obráběcích technologií a 3D tiskáren. „Pro tyto činnosti byla schválena částka 50 milionů eur (asi 1,3 miliardy Kč), která bude čerpána následující tři roky,“ uvedla mluvčí.

Společnost zřejmě kvůli investici přijme několik dalších zaměstnanců, nyní v Continentalu Barum pracuje 4900 lidí, společnost je největším zaměstnavatelem ve Zlínském kraji. Přesto se stejně jako jiné firmy v kraji potýká s nedostatkem zaměstnanců. Nezaměstnanost v kraji dlouhodobě klesá, na konci dubna činil podíl nezaměstnaných čtyři procenta.

Continental Barum loni otevřel zrekonstruovanou halu na výrobu nákladních plášťů. Stavba a nové technologie stály 4,2 miliardy korun, šlo o dosud největší investiční akci koncernu Continental v otrokovickém závodě. Společnosti loni klesly tržby o dvě procenta na 56,4 miliardy korun. Zisk meziročně vzrostl o šest procent na 3,5 miliardy korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Papcel koupil italského dodavatele papírenských strojů

Strojírenská skupina Papcel z Litovle na Olomoucku koupila v dubnu italskou firmu PMT Italia SpA, která se specializuje na dodávky...

Zavřít