CNC Plazma – efektivní pálicí stroj

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
POZOR, zobrazili jste si článek z archivu našeho původního webu. Tento článek může obsahovat zastaralé informace a technické vady (chybějící obrázky, nesprávné formátování textu atd.).

Do kategorie pálicích strojů pro termické dělení materiálů patří CNC plazma, která je oblíbená hlavě kvůli své ekonomické dostupnosti jak z hlediska nákladů na pořízení, tak provozních nákladů. S plazmovým řezacím strojem je možné dělit efektivně i opravdu tlustý materiál.

Kromě plazmového hořáku může být tento CNC stroj vybaven také hořákem autogenovým, který je vhodný právě na velmi tlusté plechy.

Plazmová technologie není žádnou novinkou a ruční plazmové řezání se používá již mnoho let. S příchodem počítačem řízených strojů dala tato technologie vzniknout strojům typu CNC plazma. Plazmový hořák je u nich možné přesně polohovat a dovolují tak pálit i složité tvary s vysokou přesností podle výkresu. Ovládací panel plazma routeru je vybaven výkonným počítačem a dotykovým monitorem pro snadnou obsluhu CNC plazmové řezačky. Intuitivní software má mnoho chytrých funkcí včetně například úhlování plechu nebo snadného nalezení hrany materiálu pomocí laserového kříže. Bezpečnostní prvky, jako STOP tlačítka a různá čidla zabraňující srážce, jsou samozřejmostí. CNC plasma se v průběhu let stále zdokonaluje, ale i přesto má své limity a není schopna konkurovat kvalitě vláknových laserů. Její hlavní výhodou zůstává možnost zpracování kovů o velké tloušťce při nízkých nákladech.

Možnosti dalšího vybavení CNC plazmy

Na přání zákazníka je většina výrobců schopna vybavit CNC plazmu například 4. rotační osou pro řezání jeklů a trubek. Tato osa má sklíčidlo, do kterého je možno upevnit téměř jakýkoliv rozměr trubek a jeklů. V případě zájmu není problém mít plazmový řezací stroj s vrtací hlavou, která může vyvrtávat menší otvory, kterých by jinak plazmová technologie nebyla schopna. Určitě lze doporučit ke každé objednané CNC plazmové řezačce také odsávání s kvalitní filtrací. Jedná se totiž a prašný pálicí stroj, který při svém procesu řezání produkuje značné množství spalin. Ty je vhodné odtahovat z výrobního prostoru pryč a následně filtrovat. Pomůžete tak obsluze CNC plasmy a rovněž životnímu prostředí.

Samostatnou kapitolou jsou plazmové zdroje a jejich hořáky. V základním provedení je možné pálit s CNC plazmou pouze za pomoci stlačeného vzduchu. Vyšší řady od lepších výrobců plazmových technologií umožňují řezat materiál za použití technických plynů, jako je kyslík nebo dusík. Právě dusík je velmi vhodný plyn na pálení nerezové oceli na CNC plazmové řezačce. Pomáhá totiž s chlazením materiálu, díky tomu lze dosáhnout čistší řez s méně opálenými hranami. Ideálním rozšířením na pálení nerezové oceli s CNC plasmou je také vodní konzole, která pomáhá chladit jak plazmový hořák, tak samotný materiál. V případě použití kyslíku u pálicího stroje budete dosahovat větší produktivity hlavně z hlediska rychlosti pálení. Vhodný je také vodou chlazený hořák, který má až 5x menší spotřebu dílů oproti klasickému vzduchem chlazenému hořáku na plazma routerech.

Český výrobce Raptor Technologies

Mezi velmi kvalitní plazmové řezací stroje patří CNC plazma Raptor. Ta již v základní konfiguraci nabízí například výkonné motory pro polohování, lineární vedení s přesností polohování ±0,05 mm, centrální mazání pojezdů nebo automatickou funkci řízení výšky hořáku. Všechny CNC plazmové řezačky od Raptor Technologies jsou vyráběny na zakázku a pracovní plocha včetně výkonu sestavy je přizpůsobena potřebám zákazníka. Vybírejte z profesionálních pálicích strojů od českého výrobce CNC plazmy Raptor.

E-mail
Facebook
Twitter
LinkedIn
Mohlo by vás zajímat...

Reklama

Raptor Technologies s.r.o.
Raptor Technologies s.r.o.
Jsme český výrobce profesionální CNC strojů. Vyrábíme a prodáváme například pálicí stroje jako CNC lasery a plazmy. V naší nabídce naleznete také obráběcí stroje na kov i dřevo jako je CNC frézka a soustruhy. Na obrábění různých materiálů máme v nabídce také CNC router a řezací velkoformátový CNC plotr. Zabýváme se rovněž vývojem CNC strojů na zakázku.