PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Čína měla testovat mezikontinentální raketu pro deset hlavic

Ruská tisková agentura TASS s odvoláním na čínská média údajně v lednu provedla test nové verze své mezikontinentální balistické střely, která je schopna nést deset hlavic, z nichž každá může být individuálně naváděna.

Střela typu Tung-feng 5C (Dong Feng 5C) měla být vypuštěna z odpalovacího střediska Tchaj-jüan v severočínské provincii Šan-si. Podle zdrojů z americké obrany jsou nejnovější čínské zbrojní testy důkazem, že Peking zvyšuje kapacity svých strategických střel, zvyšuje počet hlavic, kterých má nyní podle expertů kolem 250, a podle všeho také úspěšně pokračuje ve zmenšování jaderných hlavic.

Někteří analytici uvedli, že při testech rakety DF-5C byl použit starý nosič k testu nových hlavic, které by měly být v budoucnu používány u nových střel DF-41. Dolet rakety DF-41, jejíž test Peking uskutečnil v dubnu loňského roku, se udává mezi 10 tisíci a 14tisíci kilometry, což zahrnuje celé území USA.

Minulý týden ruská média uvedla, že Čína rozmístila rakety DF-41 na severovýchodě země u hranic s Ruskem. Podle některých politologů šlo o reakci na „provokativní výroky“ nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trump rozhořčil Peking mimo jiné tím, že zpochybnil politiku jedné Číny, podle níž je Tchaj-wan jednou z čínských provincií.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Kladenská huť Poldi má problémy, zadržuje výplaty mezd

V kladenské huti Poldi je omezený provoz, funguje pouze dokončující výroba. Vyplácení mezd bylo znovu odloženo na první únorovou dekádu,...

Zavřít