PRUMYSL.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Cidem koupil Přerovský Pamet, který lisuje díly do aut

Výrobce stavebnin Cidem z Hranic na Přerovsku koupil stoprocentní podíl ve firmě Pamet ze Suchdolu nad Odrou, která se specializuje na výrobu lisovaných kovových dílů pro automobilový a nábytkářský průmysl. Cena za stoprocentní podíl v Pametu činila 160 milionů korun, řekl dnes na řádné valné hromadě Cidemu jeho generální ředitel Tomáš Vavřík.

Cidem se stal majitelem Pametu loni. „Společnost Pamet zaměstnává 150 lidí. Loni měla obrat 264 milionů korun a zisk 12 milionů korun,“ uvedl Vavřík, podle kterého 90 procent produkce podniku Pamet tvoří dodávky určené pro automobilový průmysl a deset procent pro nábytkářské firmy. Výlisky nacházejí uplatnění například v automobilových reflektorech či klimatizacích.

Nákup podniku Pamet byl financován z vlastních finančních zdrojů společnosti a Vavřík jej zdůvodnil tím, že firma Cidem chce diverzifikovat svoji výrobní činnost, která je nyní zaměřena pouze na produkci stavebnin.

Společnosti Cidem loni i díky oživení stavební výroby meziročně vzrostly tržby o osm procent z 483 milionů korun v roce 2015 na rekordních 520,2 milionu korun. Zisk Cidemu se zvýšil z předloňských 235 milionů korun na 261 milionů korun.

Výrobu cementotřískových desek loni Cidem zvýšil o 13 procent na 56.711 metrů krychlových. Prodej desek vzrostl o deset procent na 50.000 metrů krychlových, přičemž 65 procent produkce Cidem vyvezl do více než 30 zemí.

Společnost Cidem Hranice byla založena v roce 1991 a specializuje se na výrobu cementotřískových desek. Nejvýznamnějším akcionářem Cidemu Hranice je s padesátiprocentním podílem společnost Dopravní a stavební holding. Cidem Hranice má základní kapitál 529 milionů korun.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!

 

Starší příspěvky:
Yanfeng otevřel v Plané továrnu kde zaměstná 300 lidí

Společnost Yanfeng Automotive Interiors (YFAI), výrobce plastových a gumových autodílů, otevřela dnes v Plané nad Lužnicí na Táborsku nový výrobní...

Zavřít